Čím je pro vás hra?

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

To, co děláte, je jen práce, jestliže existuje nějaké jiné místo, kde byste byli raději. (George Hallas)

Co jste rádi dělali jako děti? Najděte způsob, jak přivést tuto radost zpátky do svého života. Je důležité každý den strávit nějaký čas hrou. To, co považujete za hru, může jiným připadat jako práce, ale o to nejde. Záleží na tom, jak vy definujete to, co děláte.

Přemýšlejte o vydělávání na živobytí činností, kterou považujete za uklidňující a hravou. Když děláte to, co milujete, prospíváte nejen světu, ale také svému vlastnímu zdraví.

Mohl bych být umělcem místo chirurgem, kdybych jako dítě věděl, že lidé kupují obrazy. Neumím si představit radostnější život než být placen za práci, kterou mám rád. Pak člověk vlastně nikdy nepracuje. Zjišťuji, že psaní patří v mnoha směrech do této kategorie. Při psaní se učím, a jestliže moje psaní také pomáhá druhým vyrovnat se se životem, potom jsme všichni obdarováni. Není to práce, ale zviditelněná láska.

Něco o pocitu viny. Velmi často býváme vychováváni k tomu, abychom pociťovali vinu, když si hrajeme nebo odpočíváme. Říkám vám, že to je směšné! Vy i já víme, že na smrtelné posteli nebudeme litovat času, který jsme strávili hrou a odpočinkem. Budeme však litovat času, jenž jsme nestrávili radováním se ze života se svými blízkými.

Začněte si všímat toho, čím je pro vás „hra“. Pak si dovolte neobviňovat se z toho, že se radujete.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

Související články