Nešťastný Luděk (51): Ženu mi vzal alkoholismus

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Alkoholismus způsobuje nevratné škody do finančního rozpočtu, ničí celé rodiny a je považován za silně nežádoucí jev. Podle posledního průzkumu z prosince tohoto roku má problémy s alkoholem až 7% všech Čechů. Stejným problémem trpěla i bývalá žena našeho čtenáře Jana, o které nikdo nic neví více než 11 let. S čím ale potřebuje Luděk poradit od naší sexpertky Ludmily?

Milá Ludmilo. Nevím, zda můj dotaz patří do této rubriky, ale hledám pomoc.

S bývalou ženou Janou jsme se před více než 10 lety rozešli kvůli jejímu nezvladatelnému problému s alkoholem, který si nedokázala připustit. Snažil jsem se s ní chodit na různé terapie nebo jí pomáhat jiným způsobem, aby dokázala alkoholismus překonat, ale bezvýsledně. O pomoc nejevila vůbec žádný zájem.

Jako poděkování se zapletla s jejím kolegou, který měl shodou náhod s alkoholem také problémy a nakonec ode mě odešla kvůli němu.

[do_widget id=colormag_featured_posts_slider_widget-22]

Co vím, tak se k ní nechoval vůbec hezky, mlátil ji, až mi jednou sama zavolala, že chce pryč. Dojel jsem pro ni a odvezl Janu do nemocnice, kde se 2 týdny z oné „rvačky“ dostávala. Vypadala příšerně. Na první pohled bylo jasné, že alkoholu holdovat rozhodně nepřestala.

Nabídl jsem se, že se o ni postarám a pomohu jí problémy překonat, ale ona se vrátila k tomu násilníkovi a alkohol pít nikdy nepřestala.

Dnes už je to 11 let, kdy jsem o ní naposledy něco slyšel. Ani její rodiče, sestra či bývalí kamarádi o ní nemají žádné informace a nevědí, co se děje. Jako by se po ní slehla zem. Jediné, co bych chtěl vědět, je to, zda je v bezpečí a v pořádku.

 

Ludmila radí

Ahoj Luďku. Velice smutný příběh. Věřím, že máš v životě i něco, co ti dokáže vykouzlit úsměv na rtech nehledě na trable s bývalou manželkou. Zkusila bych se spojit s dalšími kamarády, kteří byli Janě nejblíž, mohou o ní něco vědět. Existují také centra pro lidi s dlouhodobými problémy s alkoholem a drogami, zkus se zeptat i tam.

Přeji v životě jen to nejlepší.

Ludmila

 

Zažili jste alkoholika ve svém okolí nebo přímo ve vaší rodině? Jak jste situaci řešili?

 

Tvojechvilka.cz

Související články