Krachující vztah: Pokud u něj zaznamenáte tyto signály, měla byste se mít na pozoru

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Laska krach

Zdroj: Shutterstock

Má-li vztah fungovat, je potřeba na něm neustále pracovat. V každém vztahu se čas od času tzv. zatáhnou mračna a sem tam se objeví nějaký ten bouřkový mrak. Když ale dvojice chce, ustojí každou překážku, kterou jim osud postaví do cesty.

Možná ale máte pocit, že váš vztah už není tím, čím býval před pár lety. Než si něco naivně namlouvat nebo nad problémy zavírat oči, poznejte jasné signály, že s vaším vztahem není něco v pořádku.

Komunikace na bodu mrazu

Dobrá komunikace je základní součástí každého zdravého vztahu, když řešíte hádky a rozhodujete se, jak vést svůj život jako pár.

Možná to zpočátku nepůjde hladce, ale na komunikaci se dá za ta léta pracovat a zlepšovat ji. Pokud však jeden nebo oba nejsou ochotni vynaložit úsilí k tomu, aby komunikace fungovala, je to jistý začátek konce.

Neděláte kompromisy

Vztahy jsou o kompromisech, které jednou udělá ten, podruhé zase onen partner. Není absolutně nic špatného na tom, když s partnerem nesouhlasíte, a dokonce se občas pohádáte. Je to normální, zdravá součást každého vztahu.

„Problém nastává tehdy, kdy jeden člověk cítí, že neexistuje žádná naděje na kompromis,“ vysvětluje bustle.com. Tehdy je to signál, že se vztahem není něco v pořádku.

Žádný společný čas

Na začátku vztahu chcete s tím druhým trávit každou volnou chvíli. Čím jste spolu déle, tím máte větší potřebu trávit čas také o samotě nebo každý zvlášť se svými přáteli.

Pokud ale pozorujete, že trávíte stále více času jeden bez druhého, a naopak stále méně vyhledáváte společné chvíle, zamyslete se, jestli to chcete změnit, nebo je to jasný důkaz, že to mezi vámi postupně krachuje.

Nedostatek náklonnosti a sexu

Jestli ke vztahu něco neodmyslitelně patří, pak je to sex. Sex je jedním ze stavebních pilířů, a když to v této oblasti začne skřípat, není to dobře.

Pozorujete-li nejen úpadek aktivity za dveřmi ložnice, ale také stále méně náklonnosti v podobě objetí, polibků nebo obyčejného pohlazení, je to podle trinityrelationshipcenter.com jasný signál, že se s partnerem vzájemně odcizujete.

Vzájemně se nepodporujete

Ve zdravém vztahu by měl jeden druhého podporovat a stát za ním, ať už jde o cokoli. Jasně, můžete mít na některé věci odlišné názory, ale stále platí, že byste si měli být vzájemnou oporou.

Je-li tomu naopak a vy se srážíte k zemi, snižujete si sebevědomí nebo jeden druhého opakovaně podceňujete, není to dobře. Takhle vztah nefunguje, rozhodně ne dlouhodobě.

Zdroj: bustle.com, trinityrelationshipcenter.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články