Hlasité vzdychání během milování je pro požitek důležité. Má to hned několik důvodů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Hlucny sex

Zdroj: Shutterstock

Téměř každému z nás se nejspíš někdy stalo, že v pubertě přespával u přítele v domě s jeho rodiči, přesto si s ním ale chtěl užít příjemnou noc. A i když takové milování na tajňačku, při kterém se snažíte být úplně potichu, je dobrodružství a má své kouzlo pro nadšence adrenalinu, není nad to si u toho pořádně zakřičet.

Někteří lidé jsou v posteli hlasitější, jiní vzdychají potichu, pro každého je ale přirozené se nějak zvukově vyjadřovat. A i když si to třeba neuvědomujeme, právě tahle část milování je velmi důležitá.

Vzdychání během požitku s partnerem mnozí zpočátku nechápou, nakonec ale sami začnou dělat to, co jim kdysi u sousedů, které poslouchali přes zeď, vadilo. Ale proč? Proč u milování vydáváme zvuky a jak je to pro náš požitek důležité?

Proč lidé sténají?

S touto otázkou se sexuologové setkávají poměrně běžně. Odpověď na ni je velmi jednoduchá. Je to zkrátka tím, že si milování s partnerem užíváme. Líbí se nám a nebojíme se mu to ukázat.

„Když cítíme potěšení, začínáme ztrácet kontrolu nad svým tělem. Somatický nervový systém se posune na pozadí a nemůžeme ovládat zvuky, které z nás vycházejí,“ píše Kenneth Play, tvůrce kurzu Sex Hacker Pro.

Mnoho lidí ale sténá jen proto, aby si jejich partner nemyslel, že je v posteli špatný. S takovým doznáním se během výzkumů setkali odborníci poměrně často.

„Někdy sténáme, protože nechceme, aby partnerovi kleslo jeho ego. Milování pro nás vlastně tolik neznamená, ale víme, že on to vidí jinak, proto se snažíme nezklamat,“ pokračuje Play.

„To ale není dobře. Pokud totiž v posteli něco nefunguje, rozhodně by se to mělo řešit. Na tom, že lidé předstírají, jak si užívají postelové hrátky, ženy někdy dokonce předstírají i orgasmus, pak často vztahy padají,“ dodává.

Jak nám sténání během milování pomůže

Sténání se dá použít například jako indikátor toho, co se vašemu partnerovi líbí. Můžete podle něho poznat, kdy máte přidat, a kdy naopak ubrat, jakou praktiku opakovat častěji. Tedy za předpokladu, že partner nic nepředstírá.

Pro mnohé je sténání sexy. Výzkumy dokazují, že lidé, kteří v posteli vzdychají, jsou pro své partnery mnohem více vzrušující. A ačkoli člověk sám si někdy připadá hloupě a možná se i omlouvá za svou hlasitost, partner ho pak ujistí, že se mu to vlastně líbilo.

„Pokud necháte své zvuky volně vycházet z vašeho těla, nebudete se ničemu bránit a uvolníte se, může to také vést k lepšímu orgasmu. Je prokázáno, že celá řada žen ho nedosáhne, pokud si nemohou pořádně zakřičet.

Na druhou stranu se mnoho žen i mužů přiznalo k tomu, že pokud jsou doma sami a vědí, že se mohou oddat partnerovi naplno se vším všudy, dosáhnou orgasmu rychleji a prožijí ho mnohem silněji,“ píše sexuoložka Jess O’Reilly.

Pokud se tedy před svým partnerem stydíte pořádně projevit, rozhodně je na čase zahodit zábrany. Jedině tak, že mu ukážete, co ve vás skutečně je, si oba užijete milování naplno. Rozdíl je nepopsatelný.

Zdroj: cosmopolitan.com, refinery29.com, womenshealthmag.com
Autor: Shani Maiová

Související články