Všechno je možné – obyčejné životy jsou vždy neobyčejné

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Román v povídkách byl pro mě prvotinou, kterou jsem kdy četla. Rozhodně je to zajímavá zkušenost. Zpočátku jsem měla problém se orientovat ve všech postavách i dějových liniích, ale nakonec jsem knihu přečetla celkem rychle. 

Autorka nás zavádí do městečka Illinois. Postavy všech deseti povídek zažívají všední, ale i nevšední situace jako je láska, nevěra, štěstí, touha po společenském postavení i samotě, ale i láska k mnohem mladšímu muži.

Názvy některých povídek na mě působily zvláštně a napjatě jsem čekala, co mě v dané povídce čeká. Většina povídek měla něco okolo třiceti stran. Kniha je uzavřena krátkým poděkováním autorky, všem, kteří se na knize podíleli.

Elizabeth Stroutová získala Pulitzerovu cenu za román Olive Kitteridgeová, podle kterého byl v produkci HBO natočen v roce 2014 čtyřdílný seriál. Její kniha Jmenuji se Lucy Bartonová byla prodána do pětadvaceti zemí a New York Times Book Review ji zařadil mezi sto knih roku 2016.

Názvy devíti povídek: Znamení, Větrné mlýny, Popraskaný, Teorie potlučeného palce, Mississippi Mary, Sestra, Dottiin penzion, Sněžná slepota, Dar.

Povídky se mě líbily. Znamenaly pro mě zajímavé čtení. Doporučila bych je všem, co mají rádi pohodové čtení a chtějí zažít nevšední zážitky. Rozhodně bych se pustila do dalšího románu od této autorky. Byla to pro mě prvotina. Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst a chtěla jsem ji dokonce odložit, ale nakonec jsem vytrvala a jsem za to moc ráda.

Autor: Elizabeth Stroutová – New York Times Bestseller – držitelka Pulitzerovy ceny

Žánr: román, beletrie

Vydáno: 2018, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 224

Vazba knihy: vázaná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-267-1225-1

Související články