Vílí kouzla – pohádky pro společné čtení

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte rádi pohádky o přírodě, zvířatech i pohádkových bytostech? Hledáte knihu pro začínající čtenáře? Chcete zažít příjemné chvíle se svými dětmi či vnoučaty? Tak je kniha Vílí kouzla určena právě vám. 

7 pohádkových příběhů o lásce, nenávisti, štěstí, splněných přáních, zvířátkách i o přírodě. V knize vystupují víly, skřítkové, čarodějnice a jiné pohádkové bytosti. Z knihy plyne ponaučení, jak dobro vítězí nad zlem, jak je důležité chránit přírodu, jak je důležitá láska a především pospolitost rodiny. Každá pohádka má hned na úvod zamyšlení, než začnete číst. Po každém příběhu naleznete kontrolní otázky, které budou vaši zpětnou vazbou, při níž poznáte, zda jste pohádku pozorně četli. Na závěr pohádky najdete různé úkoly, omalovánky či doplňovačky.

Kniha obsahuje celkem 7 pohádek a jsou to:

– Kocour, pes a kohout

– Zlatá rybka

– Tři prsteny

– Vílí slzy

– Princezna a převozník

– Tři hrášky

– Labutě ze zlatého zámku

Co všechno v knize najdete?

– méně známé pohádkoví příběhy o vílách, zvířátkách i kouzlech

– krásné ilustrace rozvíjející dětskou fantazii

– luxusní typografickou úpravu usnadňující čtení i dětem, které čtení bolí

– pohádkové otázky a úkoly vedoucí k lepšímu porozumění textu

– pohádkové kreativní pracovní listy

V čem je knížka Vílí kouzla jedinečná?

– na tvorbě knížky se podíleli odborníci na dětské čtenářství

– vede čtenáře k porozumění textu návodnými otázkami

– poskytuje náměty pro společně strávené chvíle dětí s jejich rodiči, prarodiči

– nádherné obrázky rozvíjí dětskou fantazii

– za odměnu čekají děti zajímavé úkoly

Pohádkovou knihu Vílí kouzla jsem dostala k recenzi náhodou. S Paní Vorlíčkovou se znám z dřívější spolupráce a proto jsem byla moc potěšena a neváhala jsem si tuto nádhernou knihu přečíst. Je opravdu jedinečná a musím říci, že mě opravdu zaujala. Jelikož mám ráda pohádky, stále se k nim vracím, jak se svými dětmi, tak i těmi z mateřské školy. Vzpomínám na své dětství plné pohádek, ale především knížek.

Nejvíce se mě líbila pohádka Tři prsteny. Je o namyšlenosti, kráse, lásce, ale i pokoře a ta především v dnešní uspěchané době mnoha lidem chybí. Není důležitá krása a bohatství, ale především mnoho lásky, ohleduplnosti i vstřícnosti.

Výhodou této pohádkové knihy jsou velká písmena, nádherné ilustrace, krátké věty, ale také otázky, které podněcují děti nad příběhy přemýšlet, ale i číst s porozuměním.

„K dětství vždy neodmyslitelně patřily pohádky. Lidová moudrost se předávala z generace na generaci při společných chvilkách, kdy děti a dospělí na sebe měli čas. Toto společné sdílení příběhů o lásce, nenávisti, překonávání překážek a naději nemůže nic nahradit. Dítě se učí, jak řešit problémy, dozví se, že člověk může chybovat, ale může se i polepšit.“

Vyprávění a čtení pohádek rozvíjí fantazii a verbální schopnosti dítěte.“ Kniha je určena dětem od 5 do 12 let a nejen jim. Ocení jí i děti, které mají potíže s dyslexií.

Alena Vorlíčková je archetypální vypravěčka léčivých příběhů, agresivní vítačka bláznivých nápadů, asertivní volnonožka živící se psaním. Působila na gymnáziu. Na mateřské dovolené začala vytvářet projekt Pohádky pro společné čtení pro začínající čtenáře, i ty, které čtení z různých důvodů bolí.

S dětmi i dospělými se ráda setkává na pohádkových dílnách a seminářích ve školách nebo knihovnách, ale ještě radši v parcích, na zámcích a dalších neobvyklých místech, jako jsou třeba knižní veletrhy.

Petra Řehová se po krátké pedagogické kariéře na soukromé škole věnuje vlastní výtvarné tvorbě pod značkou U Oringle – knižní ilustrace, obrazy, firemní vizuály, kalendáře, přání, plakáty… Tvrdí, že „pokreslit a pomalovat se dá vlastně všechno.“

Autor: Alena Vorlíčková

Ilustrace: Petra Řehová

Žánr: kniha pro děti

Počet stran: 75

Vydáno: vydala Alena Vorlíčková, 2019

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-270-6328-4

 

 

Související články