Tvoříme hry pro děti a s dětmi – 20 zábavných her pro děti a rodiče

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte tvořivého ducha? Chcete zrežírovat skutečnou televizní předpověď počasí, počítat společně s prasátkem či se zabavit houbovým pexesem? Kniha Tvoříme hry pro děti a s dětmi, jejíž autorkou je Nadia Michotová, která vede dílny pro děti, kde vyrábí měkké hračky, dekorační předměty, šperky, dárečky a další rozmanité věci. Pojďte popustit uzdu své fantazie, zažijte chvíle plné tvoření i radosti s vašimi dětmi. Hurá, zábava může začít. 

V knize najdete návody na 20 zábavných společenských her.

V knize je použita řada materiálů jako je filc, vinyl, pěnová guma, papír, knoflíky, korálky, dřevo a jiné. Dále jsou zde využity mnohé techniky – lepení, stříhání, šití, vyšívání, malování a kreslení. U každé kapitoly zajisté oceníte šablony.

Kniha obsahuje společenské hry, skládanky, úkoly zaměřené na rozvoj pozornosti a kreativity. Publikace je určena dětem od 7 let. Pokud se budete držet přesných popisků, tak si můžete připravit aktivity pro děti od 3 let. Nejen, že si budete příjemně tvořit, ale zažijete mnoho zábavy, radosti s celou svou rodinou. U každého výrobku je uvedena náročnost, finanční rozpočet i pro kolik hráčů je hra určena. Hned na začátku knihy naleznete podrobné informace o materiálech a technikách, díky kterým vytvoříte mnoho krásných výrobků.

Seznam her:

– Sběr pylu, Medvědí láska, Hravé knoflíky, Bitva skřítků, Moře ryb, Veverčina spižírna, Vyšívací méďa, Pexeso na houby, Slepice a spol., Hádej, kdo jsem? Nenasytné kotě, Seber berušky, Sčítání je ke hraní, Bilboquet, Vánoční lotynka, Putování za salátem, Chrastící koláčky, Alfík – malý kosmonaut, Přemek z předpovědi počasí a Kočičí terče.

Tuto knihu bych zhodnotila velice kladně. Na knižním trhu je nepřeberné množství knih s náměty na tvoření. Publikace Tvoříme hry pro děti a s dětmi je vyjímečná tím, že výrobky, které vytvoříte, můžete využít ke společenským hrám. Velké pozitivum jsou rozhodně šablony ve skutečné velikosti, které pomohou i těm, kteří nejsou příliš tvořivě zdatní.

Tuto knihu využijí nejen rodiče s dětmi, ale i vedoucí zájmových kroužků, vychovatelky školních družin i učitelky pracovních činností nebo výtvarné výchovy.

Autor: Nadia Michotová

Žánr: metodická příručka

Vydáno: 2019,Vydavatelství CPress V Brně, ve společnosti Albatros Media, a.s, Praha

Počet stran: 95

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-264-2452-6

Související články