Tesař  – příběh pro úspěch (ané)

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Podnikatel Michael se jednoho dne probudí v nemocnici s ovázanou hlavou a netuší, jak se tam ocitl. Tak začíná anotace knihy Tesař, kterou napsal Jon Gordon, Zajímá vás, jak se mu to stalo? Kdo mu vlastně zachrání jeho život i celou firmu? Pojďte se na to se mnou společně podívat. 

Tesař, člověk, se kterým se Michael setká po svém úraze, se s ním dělí o svou životní moudrost a pomáhá mu tím nejen zachránit podnik, ale i najít smysl života. Úspěchu nelze dosáhnout přes noc, ale opravdu to potřebuje čas. Tesař mu ukázal cestu a Michael byl odhodlán změnit způsob jímž žil, pracoval a řídil svou firmu. Michael si uvědomuje, že musí změnit to jak žije a funguje ve své firmě. Je odhodlán se uzdravit a začít jinak.

Tyto otázky by si každý z nás měl položit a popřemýšlet, jak to vlastně máme? Pomůže nám změnit řadu věcí, o kterých jsme si mysleli, že je to nemožné.

Jak to vypadá, když jste nejzdravější, nejsilnější, nejvýkonnější? Jak se daří vaší rodině, když usilujete o úspěch v práci? Přehlížíte ty, které máte rád, nebo si pro ně uděláte více času? Co je nejdůležitější? Co vám dává chuť do života? Co děláte pro to, abyste naplnil smysl života?

Odpověděli jste si na ně?

Velice zajímavé myšlenky:

Když věříte, i nemožné začne být možné. To čemu věříte, začne být pravda.

Váš dnešní optimismus určí míru vašeho zítřejšího úspěchu.

Nedívejte se na náročné úkoly, před nimiž stojíte, dívejte se vzhůru a kupředu, do budoucnosti.

Nesoustřeďte se na okolnosti. Soustřeďte se na správné přesvědčení, které nám pomůže dosáhnout úspěchu.

Abyste byli úspěšní, řiďte se těmito myšlenkami:

Přijímám všechnu lásku, radost, hojnost a úspěch, které mě v životě potkají.

Přijímám všechny lidi, kteří se mnou chtějí pracovat a mít užitek z mé lásky a nadání.

Starejte se o práci, kterou děláte.

Obklopte se lidmi, kteří se starají.

Žádná překážka vás nezastaví, pokud máte odvahu jít kupředu navzdory svým nejhorším obavám a největším výzvám. Mějte odvahu.

Knihu Tesař jsem si k recenzi vybrala opravdu náhodou. Velice mě zaujal formát knihy. Malinkatá kniha v sobě skrývá obrovský příběh. Knihu jsem četla opravdu jedním dechem. Děj je sice jednoduchý, ale tu cesta, kterou Michael projde s pomocí svého průvodce, ta je obrovská. Doporučila bych jí všem úspěšným, ale také všem uspěchaným lidem, kteří řídí své firmy, jsou ve stresu, nemají čas na svou rodinu a zapomínají na maličkosti. Také těm, kteří si to uvědomují, že se svým blízkým nevěnují a chtějí ten správný krok udělat.

Kniha ve mně ještě dlouho bude doznívat. Četla jsem jí necelé dva dny. Odkládala jsem ji, postupně se k ní vracela a četla dál. Mezitím jsem přemýšlela, jak to vlastně doma máme. Musím říci, že jsem si mnoho věcí uvědomila a na některé situace už nahlížím i reaguji jinak. Nejedná se opravdu o lehkou četbu, pauzy ve čtení jsou naprosto nezbytné.

Několik slov o autorovi:

Jon Gordon absolvoval Cornellovu univerzitu a vystudoval pedagogiku na Emoryově univerzitě. Jeho poradenská a školící společnost se zaměřuje na rozvíjení pozitivních lídrů, organizací a týmů. Je autorem knih Síla pozitivního přístupu (vyšlo v Gradě, 2016) The No Complaining Rule (příběh o tom, jak si přestat stěžovat, česky zatím ne), Training Camp (příběh o tom, co se osvědčuje v přípravě sportovců, česky zatím ne) a dalších.

Autor: Jon Gordon

Přeložila: Hana Antonínová

Žánr: příručka

Vydáno: 2018, Portál, Praha

Počet stran: 144

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1366-6

Související články