Strom duchů – kniha edice světový bestseller

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Než se vydáte na cestu za historií své rodiny, dejte si pozor na tajemství, které můžete objevit. Máte rádi napínavé příběhy s nadpřirozenými jevy a trochou tajemna? Chcete se trochu bát, u toho přemýšlet a těšit se, jak to vlastně dopadne? Barbara Erskinová je populární britskou autorkou řad historických knih se zajímavou zápletkou a fikcí. 

Ruth Dunbarová, bývalá učitelka angličtiny, po rozvodu se svým manželem prodává svůj dům v Londýně a odjíždí za starým a nemocným otcem do Edinburghu, kde o něj chce pečovat. Ten ale záhy umírá. V jeho domě žil pečovatel Timothy, který se o jeho tatínka staral. Zjišťuje, že je to velký podvodník a nebude jednoduché ho jen tak vystrnadit z domu. Při pozůstalosti po svém otci nachází deník a dopisy svých předků. Postupně zjišťuje, že to byl Thomas Erskin, který žil v 18. století. Jedná se opravdu o prapředka samotné autorky. Ruth postupně zjišťuje a poznává to co prožíval její prapředek Thomas. Sama v sobě objevuje nadpřirozené schopnosti a postupně začíná komunikovat s duchy zemřelých. Při pátráních po svých kořenech jí pomáhají její přátelé. Podaří se Ruth vše prozkoumat a najít to, co hledá? Dokáže Ruth odlišit, co je reálné a co je nadpřirozené? Ponořte se do světa nadpřirozena, do minulosti rodiny Erskinů, přítomna a reality, rozhodně nebudete litovat. Autorka střídá pasáže, které vypráví lord Erskine s částmi, které vypráví Ruth.

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Místy jsem se bála, nepříjemný mráz po zádech mě nenechal u knihy jen tak usnout. Obálka knihy je opravdu nádherná. Fialová barva se stromem ve mě vyvolala příjemné pocity. Na tuto knihu jsem dlouho čekala. Její pozitivní recenze mě nenechávaly chladnou. Moc jsem se na knihu těšila. Ale realita byla jiná. Dlouho jsem se do knihy nemohla začít, dokonce jsem ji dvakrát odložila a na čas na ní ani nesáhla. Nakonec jsem jí ale zvládla. Autorka vydala mnoho zajímavých knih a věřím, že se pustím i do jejích dalších knih. Chvílemi jsem se u knihy bála. Nemám moc ráda knihy s tématikou nadpřirozena. Jsem spíše realista, než snílek a činilo mě potíže se na děj soustředit. Zápletka knihy je ale velice zajímavá a to přináší knize na její atraktivnosti.

Barbara Erskinová (narozena 1944) absolvovala univerzitu v Edinburghu, obor středověká historie. Svou první knížku Lady of Hay) česky Žila jsem již před staletími) vydala v roce 1986 s takovým úspěchem, že se díky tomu stala spisovatelkou z povolání. Dnes už má za sebou patnáct úspěšných románů a čtyři knihy povídek vydaných v nákladu přesahujícím milion výtisků a její knihy stále patří k bestsellerům. Zúročuje v nich svůj hluboký zájem o historii, o dávná tajemství, spojená s nadpřirozenými jevy, a schopnost barvitě vyjímečné lidské osudy.

Autor: Barbara Erskinová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2019, Euromedia Group, a.s., v edici Brána, Praha

Počet stran: 551

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-7617-564-8

Související články