Sejdeme se v knihkupectví – poutavý příběh o rodině a lásce ke knihám

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Hledáte zajímavé čtení, při kterém se nebudete nudit? Jste milovníci knih a chodíte rádi do knihkupectví? Máte rádi autorku Amy Meyerson a její romány? Tak je tato kniha určena právě vám. 

Miranda Brooksová nade vše miluje svého strýčka Billyho, který je majitel knihkupectví. Vždy vymýšlí nějakou bojovku a Miranda je z toho nadšená. V den jejích dvanáctých narozenin, ale její milovaný strýc zmizí a předtím se stihne ošklivě pohádat s její matkou. Miranda o něm nemá celou dobu žádné zprávy. Až o šestnáct let později se dozvídá, že její strýc zemřel a zanechal jí neobvyklé dědictví. Jedná se o jeho knihkupectví, které je na pokraji bankrotu. Součástí dědictví je poslední bojovka, díky které možná zjistí rodinné tajemství. Dokáže Miranda unést pravdu, kterou se nakonec dozvídá? Jak se vlastně zachová? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Román mě nesmírně zaujal a chtěla jsem si ho hned přečíst. Opravdu jsem se na něj těšila a nezklamal mě. Miluji knihy s tématikou knih, knihkupectví. Amy Meyerson je autorkou románu Sejdeme se v knihkupectví. Název knihy ve mě vyvolává jisté tajemství, které se při setkání Miranda dozvídá. Prostředí knihkupectví i knihoven mám sama moc ráda a vždy se tam moc těším. Proto tento román byl jasná volba. Zpočátku jsem se do románu nemohla začíst a některé dějové linie mě přišly příliš zdlouhavé, ale nakonec mě román chytl za srdce a už jsem se od něj nemohla odpoutat a musela číst dál a dál, abych se dozvěděla, jaké tajemství na Mirandu vlastně čeká. Některá tajemství jsou možná bolestivá a způsobí řadu potíží. To co nakonec hlavní hrdinka zjistila se opravdu občas stává. Ně vždy je jednoduché takovou pravdu unést. Knihu vřele doporučím všem milovníkům knih, knihkupectví a knihoven. Také těm, co mají rádi překvapení a neočekává tajemství. Věřte, že se u této knihy nebudete nudit a nenechá vás jen tak spát. Bude vás nutit přemýšlet, co asi hlavní hrdinka zjistí a jak se nakonec zachová. Velice mě zaujala titulní stránka, na které jsou knihy, horká káva a brýle. To je prostě zátiší, které ke knihách patřilo a vždy bude patřit.

Amy Meyerson

Žije v Los Angelse a učí tvůrčí psaní na University of Southern California. Její prvotina Sejdeme se v knihkupectví se stala mezinárodním hitem a práva na její vydání se prodala už do devíti zemí.

Autor: Amy Meyerson

Žánr: román, světová beletrie

Vydáno: 2019, Nakladatelství Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 368

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-267-1614-3

Související články