Příběhy z amazonského pralesa – laskavé příběhy s ponaučením

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Pojďte se seznámit s partou zvířat, která žijí v amazonském pralese. Dozvíte se mnoho zajímavostí, ale zjistíte, že z každého příběhu plyne nějaké ponaučení. Vydejte se za dobrodružstvím, poznáním, zažijte mnoho legrace. Vůbec se nebude nudit, možná se budete i trochu bát, protože život v pralese není vůbec snadný. Někdy je to opravdu o život. Ale nebojte, i zvířata mají dobré srdce, dokáží si mezi sebou pomoci, mohou se na sebe spolehnout, protože ve dvou se to lépe táhne a všude dobře, doma nejlépe. 

Kniha obsahuje 10 vtipných a krátkých  příběhů, které se odehrávají v amazonském pralese a vždy obsahují ponaučení. Že chamtivost se nevyplácí, v nouzi poznáš přítele, moudrost a důvtip nás dovede nejdál. Provázet vás bude jaguár, který se stane králem, chapán, paka nížinná, leguán, pralesní psi, kajmani, tapír, makak, jelenec, ale i opice. Lenochod je považován za mudrce amazonského pralesa, který vypráví příběhy všem zvířatům.

Nejvíce se mě líbil příběh „Tapír a makak.“ Z tohoto příběhu plyne ponaučení, že je třeba si navzájem pomáhat, spojit síly, pomoci v nouzi příteli, protože ve dvou se to lépe táhne.

Ukázka z knihy:

„Bohatství je hromaděno ke škodě jeho majitele.“

„Pomáhejme si navzájem. Tíha našich problémů bude menší.“

Velké plus dávám za velice krásné ilustrace, které vás okamžitě vtáhnou do děje a budete mít pocit, že se nacházíte v pralese v Amazonii. Kniha zaujme malé i velké čtenáře. Společně strávené chvíle nad krásnými ilustracemi a milými příběhy vám rozhodně zpříjemní každý večer a budete se chtít co nejdříve vrátit do pralesa. Oceňuji i velké množství zvířat, díky kterým se děti učí, jak správně se chovat. Po přečtení knihy můžete s dětmi navštívit zoologickou zahradu a mnoho zvířat, o kterých si budete povídat, si zblízka prohlédněte.

Patrick Agot je quayanský spisovatel, autor knihy Mýty a legendy Amazonie.

Jan Dungel je biolog, malíř a cestovatel, ilustroval mnoho knih o přírodě pro děti i dospělé, v Portálu knihu Karolínka a její ZOO.

Autor: Patrick Agot

Ilustrace: Jan Dungel

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019 , Portál, Praha

Počet stran: 48

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-262-1471-7

Související články