Pohádky ze sluneční zahrádky – laskavé příběhy s ponaučením

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Znáte pyšnou ropuchu, která chtěla pořád jiné šaty? Víte, že moucha dokáže také neposlouchat? Hledáte laskavé příběhy o zvířátkách s ponaučením? Jana Jakubíčková je autorkou knihy Pohádky ze slunečné zahrádky, které se vám budou určitě líbit. 

Kniha obsahuje 7 pohádek ze sluneční zahrádky. Najdete zde poutavé vyprávění o jejich obyvatelích jako je např. moucha, pavouk, motýl, komár, čmelák, červík či myška a mnoho dalších zajímavostí ze života zahrádky. Nejvíce mě zaujal příběh o mušce, která neposlechla komáry, chytil jí pavouk, ale kamarádi jí nakonec pomohli a zachránili ji.

Na 56 stranách najdete 7 pohádek z prostředí obyčejné zahrádky, které vás zahřeje u srdíčka. Věřte, že si je vaše děti ihned zamilují a budou je chtít číst pořád dokola. Když byli moji kluci malí, také jsme měli několik knížek, které jsme četli pořád dokola. Dodnes si jejich text pamatuji, i když už jim kluci odrostli. Z těchto příběhů plyne totiž ponaučení, jak je dobré poslouchat druhé, když nám něco říkají a nemít jen svou paličatou hlavu. Mají totiž možná pravdu, aniž si to uvědomujeme. Také o tom, že nemáme být pyšní, vychloubat se nad ostatními a být spokojení s tím, co máme. V pohádkách o zvířátkách i zahrádce bude pro vaše děti pochopitelné mnoho věcí, které autorka chtěla dětem sdělit.

Andrea Popprová ilustrovala celou knihu a s jejími obrázky jsem se setkala už v několika publikacích a vždy se na ně moc těším, až je znovu uvidím.

Knihu rozhodně doporučuji všem rodičům a prarodičům, kteří si chtějí s dětmi a vnoučaty číst společně a zažít tak příjemně strávené chvíle nad pěknou knihou. Z této edice si určitě najdu další knihy a budu se těšit na jejich příběhy, až si je přečtu.

Kniha obsahuje velké množství obrázků pro společné čtení a méně textu. Některé části textu jsou zvýrazněny jinou barvou i velikostí písma. Opticky tento zvýrazněný text působí na čtenáře pozitivně.

Ikonky v knize jsou pro vaši snadnou orientaci – různé stupně pokročilosti – čteme s obrázky, čteme spolu, čteme sami genetickou metodou, čteme s radostí (ta je určena všem pokročilým čtenářům). Dozvíte se, co podporujeme a rozvíjíme čtením tohoto stupně a její stručná charakteristika. Celkem se jedná o 4 stupně od A až do D.

Jana Jakubíčková. V době studií českého jazyka a literatury objevila tvorbu autorů knih pro děti a mládež. Svým dětem, když byly malé, vyprávěla před spaním příběhy, v nichž si mohly najít odpovědi na otázky, které je zajímaly. Ve svým pohádkách spojuje lásku k přírodě a přátelství s prvkem poznávání.

Andrea Popprová vystudovala střední výtvarnou školu Václava Hollara a po té Akademii výtvarných umění v ateliéru grafiky, malby a restaurování. Po studiích se věnovala tvorbě faximilií středověkých rukopisů, kde získala veliký obdiv ke středověkých malířům ilustrátorům. K dětské ilustraci ji přivedl život se třemi syny, se kterými se opět důvěrně přiblížila k dětskému světu. Začala spolupráce s dětskými časopisy, v současnosti s časopisem Puntík. Také začala ilustrovat dětské knížky, z nichž řadu i napsala (např. Čekání na Vánoce, Jaro je tu!, Pavoučí prázdniny, Tajemství permoníků…) Rovněž je autorkou čtyř leporel (Lesní školka, Kam se ztratila rolnička?, O makovém semínku..)

Tato práce ji tolik naplňuje, že se stala doslova i jejím koníčkem..

Kniha je určena dětem od 6 let.

Autor: Jana Jakubíčková

Ilustrace: Andrea Popprová

Žánr: publikace pro děti, edice Čteme spolu

Vydáno: 2019, Nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros Media, a.s., Praha

Počet stran: 59

Vazba knihy: vázaná

ISBN: 978-80-253-4472-9

Související články