Nová životní kapitola Amy B. – humorný román o hledání vlastního já

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte rádi romány z knihovnického prostředí? Přemýšlíte nad svým životem a chcete něco změnit? Román Nová životní kapitola Amy B. by vám v tom měl rozhodně pomoci. Autorkou je Kelly Harmsová. 

Amy Bylerová pracuje jako knihovnice. Má dvě děti. Patnáctiletou Cori a dvanáctiletého Joea. Její manžel John ji před třemi lety opustil kvůli avantýře s mladou dívkou. Amy je věčně uštvaná  a upracovaná matka, která se stará o děti a velký dům. John jednoho léta přijíždí a nabízí Amy, že se o děti postará. Ona může odjet do New Yorku, užívat si svobodu, načerpat sílu, energii a získat jiný náhled na život. Zpočátku se Amy zdráhá odjet. Nakonec si vzpomene na svou kamarádku z dětství Talii, která žije v New Yorku a odjede za ní. Zúčastní se tam knihovnické konference. Začne žít svobodným, bezstarostným životem. Zpočátku má výčitky svědomí, zda vůbec udělala dobře. Poznává nové lidi, rozšiřuje si možnosti, obzory, jak žít jinak, než doposud. Její dcera Cori jí píše dopisy, v nichž vystihuje celou podstatu příběhu. Amy si konečně uvědomí, jak doposud žila a začne si užívat život plnými doušky, se vším, co obyčejné ženě nabízí. Tím se ale její život obrátí naruby. Dokáže si Amy srovnat své priority? Jakým směrem se její další život bude ubírat? Pojďte zažít báječnou jízdu osamělé, upracované ženy a její úžasnou proměnu v úplně jinou ženu.

Čeká vás humorný román o hledání vlastního já, romantice, i plný zvratů.

Kniha má 360 stran a je rozdělena na dvacet kapitol, zakončena poděkováním autorky. Moc se mi líbila, četla se velice dobře. Je srozumitelně psaná, čtivá. Rychle mě ubíhal čas a místy jsem ani nevnímala, jak dlouho čtu. Na přebalu knihy autorka položila čtenářům 6 otázek, na které si můžete odpovědět. Pokud řeknete alespoň třikrát ANO, neváhejte, je totiž určena právě vám. Mám velice ráda romány z knihovnického prostředí. Tento bude zaujímat čestné místo v mé knihovničce.

Někdy stačí opravdu zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme a co nám život přináší. Román bych doporučila všem, co pochybují nad svým životem a bojí se udělat změnu. Hlavní hrdinka Amy vám pomůže takovou změnu určitě udělat. Moje subjektivní hodnocení je určitě pozitivní.

Několik slov o autorce:

Kelly Harmsová je spisovatelka, matka a velký snílek. Žije v Madisonu.ve Wisconsinu se svým synem Griffinem, chundelatým psem Scoutem a svým milovaným irským manželem Chrisem. Než se přestěhovala na Středozápad, žila v New Yorku a pracovala s mnoha autorkami, které považuje za své hrdinky, jako redaktorka nakladatelství HarperCollins a potom jako literární agentka. Pokud zrovna není tracená v knize, kterou čte nebo píše, najdete ji na vodě nebo u vody.

Autor: Kelly Harmsová

Přeložila: Michaela Martinová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 360

Vazba knihy: brožovaná lepená s chlopněmi

ISBN: 978-80-271-1057-5

Související články