Někdy je hezké, že mě miluješ – humorný román o dvou třicátnicích ve stylu Bridget Jonesové

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Hledáte příjemné a pohodové čtení? Je vám skoro třicet a nevíte, jak se svým životem naložit? Rozhodujete se, kam se váš život bude dále ubírat? Tak je román Někdy je hezké, že mě miluješ, určen přímo vám. 

Román se odehrává v Paříži. Dvě kamarádky Constance a Chloé se rozhodnou na prahu třicítky vzít život do svých rukou. Chloé je dokonalá, krásná Pařížanka, která příliš kouří a pije, navazuje vztahy na jednu noc a miluje Jane Austenovou. Uzavřou spolu dohodu. Chloé se přestěhuje na venkov, mezi vinice, daleko od mužů. Constance přestane být pouze romantik a o mužích jen snít. Má za úkol se vyspat s jedním mužem hned první noc. Jak to nakonec vše dopadne? Dokáže se Chloe odpoutat od muže, který plánuje svatbu s jinou? Ponořte se do čtení a nechte se příjemně překvapit, jak lze život někdy vyřešit.

Humorný román o milostných vztazích na prahu třicítky. Vtipně, s nadsázkou, s určitou sebeironií, lehkostí, citlivě. Zabývá se otázkou umírání a smrti jako takové.

„Nikdy nemiluj nikoho, kdo se k tobě chová, jako bys byl obyčejný. „

Oscar Wilde

„Samota je nebezpečná věc, kterou člověk musí umět vyjít s ostatními, musí druhé potřebovat, v tom je teprve štěstí.“

Tato kniha vychází v Edici 7 lásky. Celkem vyšlo už 7 knih a několik z nich jsem měla možnost si přečíst. Jsou příjemně laděné, s láskou a nadhledem se dozvíte mnoho o sobě i svém partnerovi.

Obálka je laděna do mé oblíbené fialové barvy s mladou ženou s kloboukem na hlavě. Vyvolává to ve mě příjemné pocity svobody, nespoutanosti i lásky. Krásný příběh o přátelství má v sobě legrační, ale i zároveň dojemné situace. Kniha obsahuje krátké kapitoly, ve formě deníku s uvedením dne i času  z pozice Chloé a Constance.

Velice se mě líbil vztah Chloé k její babičce. je na ní popsaný vztah mladé generace k té starší. Chloé jí milovala nadevše.

Kniha je vhodná k relaxaci, lehké, svižné a nenáročné čtení, které vás bude bavit. Román se mě líbil a určitě bych jej doporučila těm, co mají rádi pohodové čtení.

Několik slov o autorce:

Marie Vareilleová (1985, Montbard) je francouzská autorka knih pro mladé ženy. Úspěch jí v roce 2014 přinesl hned první titul Ma vie, mon ex autres calamités (Můj život, můj bývalý a jiné kalamity). Navázala románem Někdy je to hezké, že mě miluješ a od té doby každoročně vydává minimálně jednu knihu. Žije v Bordeaux, ráda čte, píše a miluje hořkou čokoládu a dobré víno.

Autor: Marie Vareilleová

Přeložila: Hana Davidová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2019, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: brožovaná

ISBN 978-80-7625-068-0

Související články