Nejjednodušší recepty – 116 kombinací pro každý den

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Přejete si uvařit zdravé a dobré jídlo z dostupných surovin a nestrávit u toho celý den? Tak to jste na správné adrese. Tomáš Kosačík a Lucie Kosačíková jsou autoři nové kuchařky s názvem Nejjednodušší recepty. Pusťte se do vaření a vykouzlete chutné a zdravé dobroty, které budou chutnat vám i celé vaší rodině. 

Tato kuchařka je pokračováním knihy Nejjednoduššího plánu na 29 dní a zároveň samostatnou kuchařkou. Kniha Břicháč Tom patří k nejoblíbenějším kuchařským knihám u nás. Prodalo se přes 500 000 výtisků a získaly několik ocenění český bestseller. Díky této kuchařce potřebujete pouze pár běžných surovin a výborné a zdravé jídlo je na stole. Tato užitečná kuchařka šetří čas a pomůže vám každý den v kuchyni připravit chutné jídlo. Jelikož mám moc ráda vaření a pečení z dostupných surovin Kuchařka Nejjednodušší recepty byla jasná volba. Hned jsem se do ní zamilovala.

Tato publikace je inspirací pro vaše všední i nevšední vaření. Najdete zde recepty na masové variace, ryby, zeleninové pokrmy, ale i sladké a slané dobroty. Hned na začátku kuchařky vám budou k dispozici rady, kde nakoupit vhodné suroviny, jaké vlastně budete potřebovat, dále jak připravit ty nejúžasnější pokrmy. Recepty budou vyhovovat lidem, kteří drží bezlepkovou či bezlaktózovou dietu. Dále jsou tyto recepty sestaveny tak, aby pokrmy byly lehčí, stravitelnější a obsahovaly méně masa.

Heslem této knihy je:

“ JÍST HEZKY A TAK, ABY NÁM PO JÍDLE BYLO DOBŘE.“

Autoři se zabývají také problematikou, jak vlastně jíst, jaké porce, co jíst, jak se stravovat podle typu naší aktivity a mnoho dalších zajímavostí.

Na jaké pokrmy se můžete těšit a připravit si je? Např. masové variace a to: kuře na paprice, farmářské brambory, hovězí kuličky v rajčatové omáčce, krůtí kousky na rajčatech, gyros s hranolkami, panenku s mrkví a houbami nebo kuřecí špalíčky na hruškách. Dále zeleninové pokrmy jako jsou brokolicové těstoviny, noky s cottage sýrem, dýňové karbenátky, či zeleninové kari s rýží. Ze sladkých dobrot zde naleznete recepty na snídaňový perník, zdravý pudink nebo corn flakes muffiny.

Publikace se mě moc líbila a rozhodně bych ji doporučila všem, co rádi vaří, mají zahrádku, chtějí se něco zajímavého dozvědět a není jim lhostejné, co jí a pijí. Velké plus dávám knize za bohatou fotogalerii a dále za to, že je skvělé, mít pohromadě, v tak ucelené formě takovéto množství receptů a zajímavostí o jídle. Velké plus dávám za to, že kuchařka obsahuje bezlepkové a bezlaktózové recepty, jelikož můj mladší syn teď drží bezlaktózovou dietu a velmi oceňuji inspirace pro jeho každodenní vaření, které není vždy jednoduché. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovničce žádné rodiny. Stojí za ten zážitek si ji několikrát jen tak prohlédnout a čerpat z ní inspirace. Co bude dnes dobrého?

Kuchařka je určena všem, kteří chtějí zdravě jíst, zhubnout a udržet si váhu a nejen pro ně.

Autor: Mgr. Tomáš Kosačík, Ing. Lucie Kosačíková

Žánr: kuchařka

Počet stran: 270

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-270-6963-7

 

 

Související články