Najdu Edu na posedu – hledání rozdílů s logopedickou říkankou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Hledáte zajímavé inspirace pro práci s předškolními dětmi? Pracujete v mateřské škole a vedete kroužek logopedické prevence? Máte doma předškoláka, který má potíže s vyslovováním některých hlásek? Tak je tato publikace určena právě vám. Autorky publikace Jana Havlíčková a Ilona Eichlerová jsou zkušené klinické logopedky, které vám určitě usnadní práci s dětmi, které mají potíže s výslovností. 

Tato logopedická příručka je zaměřena na hledání rozdílů v různých obrázcích a především procvičování vybraných problematických hlásek jako je BPM, V, F, H, CH, J, BĚ, PĚ, VĚ, K, ĎTN, ČŠŽ, CSZ, ČŠŽ X CSZ, DTN, L, R, Ř. Děti si přitom procvičí nejen zrakové vnímání při hledání rozdílů, ale i předmatematické dovednosti, rozlišování barev základních a odvozených a především samostatný slovní projev, který je v dnešní době nesmírně důležitý, nejen o dětí předškolního věku. Každá dvojstrana pojednává vždy o jedné hlásce, obsahuje 2 obrázky, na kterých můžete hledat rozdíly, která se od té druhé liší. Dále můžete vyprávět, co se děje na obrázku, využít určená slova a ještě se k tomu naučit krátkou básničku, která pomůže dětem procvičovat problematické hlásky, které jim nejdou správně vyslovovat.

Pro svou práci logopedické asistentky tuto publikaci rozhodně využiji a ocením Neustále hledám náměty na činnosti pro práci s dětmi. Musím říci, že mě tato příručka nadchla. Hledání rozdílů, práce s obrázkem, využití slov jsou činnosti, které můžete s dětmi vyzkoušet. Publikace Najdu Edu na posedu je vyjímečná tím, že obsahuje poutavé ilustrace Venduly Hegerové, které mám moc ráda, ale především velkou dvojstranu, kde s dětmi můžete společně hledat rozdíly, počítat osoby či různé postavy, zvířata, soutěžit, kdo nejdříve najde daný jev. To vše a ještě mnohem více vás bude společně s dětmi moc bavit a zažijete přitom mnoho legrace. největší radostí a odměnou za mou práci je, když se hláska dětem podaří správně říci. To je potom radosti.

Publikace tohoto typu propojující logopedii s hledáním rozdílů doposud nevyšla. Je určena dětem předškolního věku a mladšího školního věku a pro jejich rodiče, logopedy a pedagogy mateřských a základních škol.

Mgr. Jana Havlíčková, Mgr. Ilona Eichlerová jsou klinické logopedky, autorky úspěšných logopedických knih, např. Já mám v krabici cukr a krupici, Velké logopedické pexeso 1 – 3, Logopedické hádanky, Kouká Mína do komína, Logopedické hádanky a Logopedické hry pro větší děti.

Autor: Jana Havlíčková, Ilona Eichlerová

Ilustrace: Vendula Hegerová

Žánr: logopedická příručka

Vydáno: 2019, Vydal Portál, Praha

Počet stran: 95

Vazba knihy: brožovaná

ISBN 978-80-262-1510-3

Související články