Müsli tyčinky- svačinka plná energie

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Lákavá kuchařka plná výtečných receptů na zdravé dobroty, které musíte rozhodně ochutnat. Hned od první strany se vám budou sbíhat sliny, tak jako mě a budete si chtít řadu receptů ihned vyzkoušet. Rozhodně nebudete litovat. Miska s müsli, s vločkami, s ovocem je nejlepší začátek dne. Chutná svačina na výlety, do práce nebo do školy. 

Hned na začátku publikace naleznete materiály a pomůcky pro výrobu müsli tyčinek. Dále jaké suroviny lze při výrobě tyčinek využít. např. suché suroviny – ořechy – kešu, madle, lískové, vlašské ořechy, mák, seznam, chia semínka, amarant, quinoa, ovesné a celozrnné vločky. Z polosuchých surovin lze použít sušené ovoce – meruňky, jablka, brusinky, pomeranč i kustovnici. Spojovacím materiálem je máslo, kokosový olej, arašídové máslo, javorový nebo agávový sirup.

Každý recept je podrobně popsaný, obsahuje suroviny na výrobu, na konci je uveden tip, čím danou dobrotu obohatit. Každý recept doplňuje bohatá fotogalerie, kolik kusů z daného předpisu vyrobíte. Na konci kuchařky je recept, jak si vyrobit vlastní sušené ovoce.

Tuto kuchařku bych doporučila všem, co rádi mlsají, i těm, co nad jídlem přemýšlí i těm co rádi pečou. Dáte si výbornou klasiku, čerstvou exotiku, vitamínovou bombu či křupavě jemnou variaci? Nechte se inspirovat řadou skvělých receptů jako jsou Perníkové tyčinky, Limetkové řezy, Chilli – čokoládové řezy, Makové tyčinky, Datlovo – oříškové ovocné tyčinky a mnoho dalších.

V knížce je řada surovin, které mají v oblibě zastánci zdravé výživy. Na své si přijdou i ti, kteří stravování příliš neřeší. Myslím si, že je důležité přemýšlet nad tím, co jíme, co dáváme svým dětem, jaké rituály jim v rámci stravování předáváme. Snídaně je základ dne. V mnoha rodinách se opravdu nesnídá a rozhodně to není dobře. Dětem ve škole chybí energie, dobře se nesoustředí, pak vše dohánějí odpoledne a večer a zadělávají si tak na zdravotní problémy jako je obezita, vysoký krevní tlak i zvýšená hladina cukru v krvi.

Autor: Jasmin Schlaich

Žánr: kuchařka

Vydáno: 2018, Bookmedia, Ostrava

Vazba knihy: brožovaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-88213-39 -0

Související články