Jak funguje lidské tělo – tajemství a zábavná fakta – lidské tělo v nákresech a schématech

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Víte, že mozek dnešního člověka váží 1,4 kg? Zajímá vás, kdo ze zvířat má největší srdce, či jak dlouhá jsou naše střeva? Toto a ještě mnohem více se můžete dozvědět, pokud si otevřete novinku Cristiny Peraboniové Jak funguje lidské tělo. Opravdu stojí za to.

Co v knize vlastně najdete? Skutečně velké množství informací s jednoduchými a zajímavými obrázky, které slouží k jejich objasnění. Možnost porovnat je s vlastnostmi zvířat.

Každá soustava lidského těla je detailně rozpracovaná, nechybí obrovské ilustrace, které vám vysvětlí zákonitosti fungování lidského těla. Nenásilnou formou se děti učí, jak funguje lidské tělo, co jsou vlastně svaly, jak vypadá naše kostra, co vše řídí náš mozek, jaké funkce plní kůže, cévy, jak funguje čich a sluch, či jak je to vlastně s genetikou a mnoho dalších zajímavostí. Barevné schémata, čísla, která vyjadřují velikosti, porovnávání se světem živočišné říše, velkoformátová encyklopedie, zajímavosti a fakta. Tato kniha neobsahuje žádné složité popisky, ale barevná, jednoduchá a srozumitelná schémata.

Pojďte společně se mnou a touto báječnou encyklopedií objevovat taje lidského těla a dozvíte se přitom i mnoho informací ze zvířecího světa.

14 kapitol pojednávající o tajemstvích lidského těla vás bude fascinovat. Na konci knihy je slovníček cizích pojmů.

Jedinečnost této knihy spočívá v jejím formátu, také i přehledných schématech. Líbí se mě její obsahové zaměření, jelikož problematika lidského těla a studium anatomie mě vrací do mých studentských let. Takže mě tato kniha udělala obrovskou radost. Fascinovaně jsem si prohlížela stránku po stránce a četla různá fakta o lidském těle. Kniha je velmi srozumitelná psaná, čtivá a myslím si, že se bude líbit, jak dospělému, tak i dětským čtenářům. Zvídavé hlavičky vašich dětí budou nadšené, jelikož kniha je přehledná a bude se jim líbit nejen její formát, ale po prohlížení této encyklopedie u nich vyvstane hned několik otázek, které budete společně s dětmi zodpovídat.

Cristina Peraboniová

Veterinární lékařka s vášní pro přírodní vědy. Celý život pracuje v oboru vědeckých publikací a vzdělávání s pomocí moderních multimediálních aplikací. Organizuje vzdělávací kurzy pro učitele a muzejní pedagogy. Spolupracuje s několika nakladatelstvími se zaměřením na knihy pro i děti i dospělé.

Giulia De Amicisová

Po absolvování studia magisterského oboru komunikačního designu v roce 2012 se Gulia pustila do práce vizuální designérky a ilustrátorky. Soustřeďuje se především na obrazovou prezentaci informací pro noviny, časopisy a různé spolky zabývající se problematikou životního prostředí s hlavním zaměřením na mořskou ekologii, geografii a lidská práva.

Kniha je určena dětem od 9 let a nejen pro ně.

Autor: Cristina Peraboniová

Ilustrace: Giulia De Amicisová

Přeložil: Jiří Baudyš

Vydáno: 2019, Vydala Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-271-2263-9

Související články