Hmyzí hotel – fascinující život hmyzu v jednom nejmenovaném hotelu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Víte, kdo všechno se nastěhoval do hmyzího hotelu? Potkali jste se někdy s paní recepční, kterou dělalo slunéčko sedmitečné? Chcete se do takového hmyzího hotelu podívat? Tak neváhejte a račte vstoupit. Nakoukněte do hmyzího hotelu a seznamte se blíže s jeho nájemníky. Bydlí zde např. křižák obecný, mandelinka bramborová, chrobák lesní, octomilka obecná, komár pisklavý, tesařík obecný, potápník vroubený či kudlanka nábožná a mnoho dalších hostů z hmyzí populace. 

Knížka Hmyzí hotel vás seznámí s tím, kdo a jak vlastně v hmyzím hotelu žije, jak vypadá recepce, jaké dobroty se vaří v hotelové kuchyni a podávají v hotelové jídelně, kdo nejvíce využívá bazén či hotelový apartmán. Víte, že vruboun posvátný umí hrát bowling a že tesařík drobný vypadá na první pohled jako nespolečenský mudrlant? Věřte, že do vosího klubu se jen tak nedostanete! Bude vám přecházet zrak, v jakém přepychu vlastně obyvatelé tohoto hotelu žijí. Nakonec si můžete zajít za zábavou a to do kina či na diskotéku. Rozhodně se nebudete nudit.

Už dlouho jsem se s knihou tak nepobavila. Autorky si opravdu daly záležet, aby se kniha líbila jak malým, tak i velkým čtenářům. Určitě se jim to náramně povedlo. Ilustrace Tomáše Kopeckého vás rozesmějí, tak jako mé dva syny, kteří mají moc rádi zvířata a to především hmyz. Velké plus této dávám této publikaci za rozkladatelnou dvojstranu, jež znázorňuje hmyzí hotel se všemi jeho nájemníky.

Kniha je bohatě ilustrovaná, i když na první pohled se zde může zdát, že je zde méně textu a více ilustrací, tak opak je pravdou. Je doslova nabitá zajímavostmi, kterými budete vy, dospěláci překvapeni. Doporučila bych ji všem, co mají rádi hmyz, chtějí se mnoho zajímavého dozvědět, prohlížet si osobité obrázky a přitom se pobavit. Pokud jste si odpověděli alespoň dvakrát ano, je tato hravá encyklopedie určena právě vám.

Autorky:

Petra Bartíková

Vystudovala českou literaturu a několik let se živila jako novinářka. Ve volném čase jezdila po světě, objevovala knihy pro děti a psala o nich na svůj blog. Po čase novinařinu opustila, aby se vydala vstříc novému dobrodružství – v nakladatelství B4U Publishing, kde vymýšlí a píše knihy pro děti.

Helena Haraštová

Jako první z rodiny se narodila v Brně. Po gymnáziu vystudovala divadelní dramaturgii a anglistiku. Několik let se věnovala překládání a dramaturgické činnosti, poté se stala redaktorkou v nakladatelství B4U Publishing a tam se zamilovala do literární tvorby pro děti. Aktuální přehled o dění v této dynamické oblasti si udržuje také díky dceři Kateřině a synu Josefovi. Ráda cestuje a objevuje nová místa.

Markéta Nováková

Už od dětství se zajímala o literaturu, vyprávění příběhů a výtvarné umění. S tak velkou zálibou v literatuře snad ani nemohla vystudovat nic jiného než českou filologii. Nádavkem k tomu vystudovala i historii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po studiích se věnovala práci odpovědné redaktorky literatury pro dospělé čtenáře, ale láska k dětským knihám, plným příběhů a krásných ilustrací, ji přivedla do redakce B4U Publishing, kde vymýšlí a píše knihy pro děti.

Autorky: Petra Bartíková, Helena Haraštová, Markéta Nováková

Ilustrace: Tomáš Kopecký

Žánr: encyklopedie pro děti

Počet stran: 32

Vydáno: 2019, Albatros Media, Praha

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-05350-9

 

Související články