Grafomotorika pro prvňáky – dobrodružství divočáka Fandy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte doma prvňáčka, který je neposeda a moc ho nebaví kreslit? Chcete s dětmi zažít spousty legrace, nevšední chvíle při plnění úkolů? Tak neváhejte a sáhněte po novince z pera Patricie Koubské. 

Vstup do první třídy znamená pro děti i jejich rodiče mnoho změn. Musí si zvyknout na povinnosti a jiný režim, který je ve škole čeká. Publikace Grafomotorika pro prvňáky by vám v tom měla pomoci.

Návaznost jednotlivých úkolů spojuje vše do celku a tím vtáhne čtenáře do děje. Celým pracovním sešitem provází děti divočák Fanda, který má rozhodně problém s udržením pozornosti a ve škole ho to úplně nebaví. Pracovní nasazení i legrační příběh pomůže dětem zapomenout na to, že se vlastně učí. Ani si toho nevšimnou.

Hned na začátku publikace naleznete návod, instrukce, jak s knihou pracovat a co je cílem celé publikace. Především to, aby činnosti děti bavily, aby se něco nového naučily a zlepšily své grafomotorické dovednosti. Věřte, že ten čas, který strávíte s dětmi se vám rozhodně vrátí.

Aktivity s prasátkem Fandem pomohou dětem procvičit počty, grafomotorické dovednosti, barvy základní i odvozené, zrakové vnímání a logické myšlení. Výborné jsou číselné doplňovačky, které budou děti bavit. S napětím budou vykreslovat a očekávat to, co se v obrázku objeví. Na konci pracovního sešitu jsou k dispozici slovníček pojmů, který dětem vysvětlí řadu zajímavostí. Děti budou společně s divočákem Fandou plnit nejrůznější úkoly, které na sebe navazují a budou je povzbuzovat dál a dál, k dalším výkonům tak, aby u činnosti vydržely a dokončily je, což je pro děti ve škole nesmírně důležité.

Při práci s knihou je nutná spolupráce dítěte a dospělého. Budou to společně strávené chvíle plné radosti a zábavy. Potřebujete k tomu pastelky a volnou chvíli, kdy si budete vzájemně povídat, vykreslovat. Poskytněte dětem dostatek času, aby si obrázky mohly podrobně prohlédnout a seznámily se s nimi.

Jsou to úžasné knihy, se kterými běžně pracuji ve své praxi a jsem s nimi velice spokojená. Určitě bych je doporučila jak začínajícím učitelkám, tak i zkušenějším, které hledají zajímavé inspirace a chtějí svoji práci obohatit.

Publikace je určena dětem od 6 let.

Ukázka z knihy:

Cinky linky konvalinky,

už je Fanda u maminky,

u sestřiček, u brášků..

Neutrpěl porážku.

Zvládl všechny úkoly

a teď může do školy.

Nezdržel ho žádný strašák,

Fando, ty jsi zkrátka pašák.

 

Autor: Patricie Koubská

Ilustrace: Patricie Koubská

Vydáno: 2019, Vydavatelství Fragment ve společnosti Albatros Media, a.s, Praha

Počet stran: 47

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-253-4276-3

Související články