Fotografie – rodinná tajemství, lásky, ztráty a tajemná fotografie

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy Fotografie, který byl rozhodně silný a nezapomenutelný. Máte rádi romány z prosluněné Itálie? Pojďte se začíst do románu Debbie Rixové. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí. 

Celý román má dvě dějové linie. Píše se rok 1958, odehrává se v Itálii, naproti tomu rok 2017 v Anglii. Dvě ženy, které hledají štěstí, lásku i radost.

1958 – Rachel je mladá vdova, která po smrti svého manžela, kterého jí vzala válka, se musí postavit na vlastí nohy. Odjíždí se svou dcerou a otcem, jenž je archeolog do krásných míst slunné Sardinie, kde nalézá lásku i klid, ale jen na chvíli. Bude mít už konečně štěstí?

2017 – Sophie, velice úspěšná žena, manželka ještě úspěšnějšího lékaře, kteří se marně snaží o dítě, za cenu umělého oplodnění jejich vztah začne mít značné trhliny. Nachází fotografii sympatického muže a náramek z byssového hedvábí ve starém sekretáři po své babičce Rachel. Najde Sophie konečně své štěstí v podobě dítěte? Má náramek z byssového hedvábí opravdu tak velkou cenu?

Román o lásce, štěstí i touze, která vás chytne hned od začátku a nebudete vůbec chtít skončit. U knihy jsem se vůbec nenudila. I když má 464 stran, přečetla jsem jí opravdu rychle, čte se totiž velice dobře. Je rozdělena na čtyři části, má 33 kapitol, zakončena poděkováním autorky. Moje subjektivní hodnocení románu je rozhodně pozitivní. Hned po přečtení anotace jsem se na čtení moc těšila. Obálky knihy – mladá žena s kufrem, v pozadí blankytně modré moře, ve mě evokovala cestování, moře, ale také hledání štěstí i lásky trnitou cestou. Od této autorky je to první kniha a rozhodně jí budu vyhledávat častěji. Moc se mě líbil způsob psaní této autorky. Nekomplikovaný děj, zajímavé scény, dvě dějové linie, jedna v současnosti a druhá v pozadí války, to je to co mám ráda. Rozhodně bych tento román doporučila všem, co mají rádi Itálii, ale i Anglii, ti co vyhledávají romány se dvěma dějovými linkami.

Debbie Rixová je britská spisovatelka, televizní moderátorka zpráv, dokumentárních i zábavných pořadů a producentka. Je autorkou čtyř historických románů. Za předposlední titul Hedvábníkova žena se v roce 2018 dostala do užšího výběru na cenu britské Asociace autorů romantických románů v kategorii Historický román.

Autor: Debbie Rixová

Vydáno: 2019, Vydala Grada pod značkou Metafora, Praha

Žánr: světová beletrie

Počet stran: 464

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-7625-067-3

Související články