Cukrárna v Paříži – milý příběh vonící po odpalovaném těstě i makrónkách

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Znáte romány Julie Caplinové? Milujete příběhy z prostředí kaváren a restaurací? Hledáte pohodové a příjemné čtení pro dny všední i sváteční? Cukrárna v Paříži vás rozhodně nezklame a bude vás bavit od první strany. Nebudete chtít přestat. 

Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Nině Hadleyové je skoro třicet a odjíždí do Paříže, aby se osamostatnila od své rodiny, která jí tak nějak nebere vážně. Zúčastní se cukrářského kurzu pod vedením Sebastiana, který je kamarád jejího bratra již od dětství. Neviděla ho více než deset let, od té doby, co se ho pokusila políbit. Teď má zlomenou nohu a potřebuje tak trochu „asistentku“ pro jeho cukrářské kurzy pro amatéry, kde mu bude pomáhat a sama se zároveň něco přiučí. Co vše při kurzech Nina zažije? Najde konečně sama sebe a dokáže se odpoutat od rodiny?  Vyjde pravda najevo ohledně jedné nevinné pusy? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně nebudete litovat, jelikož další z románů Julie Caplinové stojí za přečtení,.

První kniha od Julie Caplinové, Kavárna v Kodani byl naprosto úžasný román, který jsem si hned zamilovala. Na další román jsem opravdu netrpělivě čekala. Pekárna v Brooklynu sice nebyla tak bohatá na postavy, ale dějová linie byla nádherná. Román Cukrárna v Paříži, další pohodový román z prostředí cukrárny vás bude bavit. Moc se těším na další pohodové čtení Julie Caplinové.

Obálka knihy se mi moc líbila. Působí na mě velice příjemný dojmem, sednout si ke stolu a dát si příjemně vonící kávu a k tomu dobrý dortík. Jelikož miluji sladké, kávu a knihy, pro mě prostě nejlepší volba. Tak jak na mě krásně titulní stránka zapůsobila, takový byl i příběh. Pozitivní, milý příběh, voňavý po odpalovaném těstě, makrónkách, plný lásky. Život je plný dobrodružství a lásky.

Kniha má celkem 364 stran, je rozdělena do 34 kapitol, uzavřena epilogem a poděkováním autorky.

Miluji romány z prostředí restaurací, kaváren i cukráren. Je to opravdu příjemné. Čtení jsem si užila od začátku až do konce.

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, která během života poznala. Jako PR ředitelka se mnoho let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze, aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. Tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Autor: Julie Caplinová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2019, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 364

Vazba knihy: brožovaná

ISBN: 978-80-271-2483-1

.

Související články