Čtenářský deník – krásná vzpomínka na vaše přečtené knihy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Čtenářský deník, pro někoho krásná vzpomínka na knihy, které přečetl, na hrdiny, hlavní postavy, s nimiž prožíval nádherné chvilky, pro jiného noční můra a nutné zlo z dob školních let. Každý to máme prostě jinak. 

Hned na úvodu najdete  kolonku pro napsání informací o sobě, které si tam můžete doplnit, jaký máte vztah ke knihám a co pro vás knihy a čtení znamenají. Dále strany do kterých si doplníte název knihy, autora, nakladatelství, žánr, stručné hodnocení knihy, hlavní hrdiny nebo i citáty, které se v knize vyskytují. Na konci tohoto čtenářského deníku naleznete tipy na 50 YA knih, které si můžete přečíst, dále proč vlastně číst klasiku, 50 klasických knih, které si opravdu musíte přečíst a seznam měst, která jsou spjatá s literárními příběhy, jenž chcete navštívit. Na konci Čtenářského deníku je seznam přečtených knih, ke kterému se můžete kdykoli vrátit.

Čtěte, zaznamenávejte, prohlížejte. Čtení knih je pro mě prostě relaxace, ten nejúžasnější zážitek v životě, únik od reality, příjemný odpočinek, prožívání mnoha dalších příběhů se svými hrdiny z knihy.

Citát:

„Tolik knih a tak málo času.“

„Nemiluj knihy, aby sis nimi vyzdobil svůj příbytek, ale proto, abys s nimi vyzdobil srdce a duši.“ „Jan Patočka.“

„Život je příliš krátký na to, abychom četli špatné knihy.“ Arthur Schopenhauer.

„Doma je tam, kde mám knihovnu.“ Erasmus Roterdamský

Čtenářský deník je určen pro všechny knihomoly. Celkem 100 knih dle vlastního výběru si můžete do této knihy zaznamenat a mít tak krásnou vzpomínku na přečtené tituly.

Naštěstí opatřím k té první skupině, „knihomolům“, milovníkům knih, věčně zahleděných, držících v ruce knihu, Již od útlého věku jsem si knihy prohlížela, pak četla a tato vášeň mě vydržela, až do dospělosti. V dnešní technické době si můžete psát nejen klasický čtenářský deník, ale stáhnout si různé aplikace do svých mobilních telefonů a zaznamenávat si knihy přečtené, ale ty které si rozhodně chceme přečíst, pokroky ve čtení, knihy hodnotit, sdílet své čtenářské zážitky na různých sociálních sítích a nejen to. I když si vedu klasický papírový čtenářský deník, jedné aplikaci jsem trošku propadla a musím říci, že mě to moc baví. Na druhou stranu, ale publikace Čtenářský deník má prostě své kouzlo. Pojďte si společně se mnou zavzpomínat jakou knihu jste četli, jak se vám líbila. Každá kniha má svou typickou vůni, která každého knihomola prostě nadchne.

Čtenářský deník bych doporučila všem, co mají rádi knihy a také rádi píšou, zaznamenávají své čtenářské zážitky. Líbí se mě tipy na klasickou literaturu. Myslím si, že je to velice dobře, aby jsme se vraceli ke klasikům. Patří to prostě k našemu všeobecnému přehledu. Zpracování tohoto čtenářského deníku je povedené. Obálky knihy je pozitivně laděná a líbí se mě její barevné zpracování. Je přehledný, srozumitelný, prostě se vydařil.

Autor: Michal Kolezsar

Ilustrace: Hana Mičková

Vydáno: 2020, Vydalo COOBOO ve společnosti Albatros Media, a.s, Praha

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-266-0115-9

Související články