Slzy od smíchu – román o neobyčejné ženě

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
slzy od smichu

Zdroj: Slzy od smíchu

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy Slzy od smíchu, jejíž autorkou je Alena Blanářová, kterou vydal Fragment ve společnosti Albatros media. Máte rádi romány od českých autorek? Milujete Jižní Moravu? Věřte, že si román zamilujete již od první strany a nebudete se moci odtrhnout, tak jako se to stalo mně. 

Anežka, hlavní postava knihy, je od malička ta hodná holčička, která každého poslouchá a vždy udělá to, co se sluší a patří. Postupem času si prosadí první její přání a to, stát se chovatelkou a ošetřovatelkou koní. Jak dospívá, další z jejího povolání je ředitelka banky, majitelka svatební agentury, chovatelka velkého plemene psů landseer a nakonec i matka dvou dětí. Pojďte se společně se mnou vypravit na cestu životem jedné moravské holky, jejíž optimistický, humorem jiskřící příběh vás bude bavit od začátku až do konce. Podaří se Anežce najít to pořádné štěstí, o kterém sní všechny ženy? Chcete se od první strany jenom smát? Tak neváhejte, pusťte se do čtení.

Romány Slzy od smíchu mně opravdu přivodil slzy. Byl nádherný, napsaný životem, optimisticky laděný s lehkým humorem. Způsob, jakým autorka román vypráví je více než zajímavý a živý. Zažijete příjemnou pohodu, bolavé břicho od smíchu a úsměv na tváři vám jen tak nezmizí. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí. Moc jsem fandila hlavní postavě, aby se jí vše v životě dařilo. Opravdu se mi líbilo, jak se ničeho nebála a vrhla se po hlavě do další výzvy. Jsem na tom podobě, proto jsem se s ní často ztotožňovala a představila si, že bych se také pustila do dané výzvy, tak jako ona.

Zdroj: Slzy od smíchu

Kniha má 168 stran, je rozdělena na 22. kapitol a zakončena poděkováním autorky všem, co se společně s ní na knize podíleli. Trochu mně bylo líto, že nemá více stran, jelikož příběh velice rychle utekl. Moje subjektivní hodnocení románu je určitě pozitivní a titul s radostí doporučím všem, co mají rádi pohodové čtení, chtějí se zasmát a prožít krásný příběh společně s autorkou. Grafické zpracování knihy se mně líbilo a dobře se mi četla.

Několik slov u autorce:

Alena Blanářová

Narodila se ve Valticích a vyrůstala v malé jihomoravské vesničce Milovice u Mikulova. Po ukončení studia na obchodní akademii pracovala devět let v bance, z  toho šest jako manažerka. Je vdaná a má dvě děti. Při první mateřské dovolené založila svatební agenturu a začala se věnovat chovatelství psů obřího plemene landseer. Při druhém dítěti se pustila do psaní povídek a na zahradu jejich rodinného domku v Mikulově přibyly lamy alpaky. Po úspěchu v literárních soutěžích v  psaní povídek napsala svou první knihu – humoristický román s autobiografickými prvky s  názvem Slzy od smíchu.

Autor: Alena Blanářová

Žánr: čtení pro ženy

Vydáno: 2019, Fragment ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 168

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-267-1704-1

Autor: redakce

Související články