Violka – román o hledání domova

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
violka

Zdroj: Violka

Fungující rodina je základem všeho. Hlavní hrdinka nového románu Violka, jejichž autorem je Mirka Skočilková byla postavena před situaci, na kterou se nelze připravit, a to je smrt své milované sestry. Tragická nehoda, po nichž zůstane malé dítě, je vždy smutná.

Marika Stránská je mladá, nezávislá žena, která pracuje na plný úvazek v restauraci. Nechce se vázat, žije volnomyšlenkářským životem. Rozhodne se odletět na Nový Zéland, kde chce zažít mnoho dalších dobrodružství. Její plány, ale zhatí její sestra Viola, která tragicky zahyne při autonehodě se svým manželem. Jediná, kdo přežije je jejich pětiletá dcera Violka. Marika stojí před nelehkým rozhodnutím, postarat se o malou Violku. Neváhá, a vezme si ji k sobě. Její život se jí během minuty otočí o 360 stupňů.

Marika začne jednat. Violka se musí vyrovnat se smrtí svých rodičů, Marika se svou novou rolí matky, na kterou se bohužel nemohla připravit a padla do ní rovnýma nohama. Postupně ale zjišťuje, že její sestra Viola, která vlastnila společně se svým manželem firmu na tom nebyla příliš dobře, topili se v dluzích, že jejich manželství nebylo tak růžové jak se na první pohled zdálo.

Zdroj: Violka

Marika dostane obrovskou příležitost pracovat ve vysněné práci, vede firmu po své sestře, ještě zvládá péči o Violku. Rozhodně jim to neusnadňuje tchýně po její zemřelé sestře a začne bojovat o Violku. Jak to vlastně vše dopadne? Zvládne Marika splatit všechny dluhy, postarat se o Violku a ještě žít svůj život? Věřte, že tak silný příběh jste již dlouho nečetli.

Nádherný román o hledání rodiny, místa v životě, klidu a vyrovnanosti. Román byl nádherný, smutný, místy drsný, jak se život s Marikou nemazlil. Od první stránky byl čtivý a napínavý. Vůbec jsem se u něj nenudila a dočetla jsem ho opravdu jedním dechem. Velice se mě líbila obálka knihy. žena držící malé dítě za ruce, v pozadí fialové květiny, ta mluví opravdu za vše.

Rozhodně bych ji doporučila těm, kteří si chtějí přečíst silný příběh, velice emotivní s bohatým dějem. Nesmírně jsem fandila Marice, hlavní hrdince, aby i ona našla svůj klid, jelikož si to zasloužila, za to, co vše musela prožít a zvládnout, aby našla tu správnou cestu životem. Myslím si, že se jí to nakonec podařilo. Cesta byla trnitá, osudy spletité.

Autor: Mirka Skočilková

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2019, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 432

Vazba knihy: pevná s papírovým obalem

ISBN: 978-80-249-3820-2

Autor: redakce

Související články