Rybářské pohádky – rybaření je pohádkové dobrodružství

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
rybarske pohadky

Zdroj: Rybařské pohádky

Máte rádi vodu a rybaření? Slyšeli jste, že existují Rybářské pohádky? Já také ne a do rukou se mě zrovna jedny takové pohádky dostaly. Moc ráda bych vám je všem představila, protože rozhodně stojí za to. Napsala je Zuzana Pospíšilová a ilustroval Michal Sušina. A teď už nebudu zdržovat, pojďte se se mnou na ně podívat. 

20 rybářských pohádek vás zavede mezi rybáře, ale i k vodě a pod ní. Nechte se chytit pohádkami. Dozvíte se v nich, jak chutnají pekelníčky, jestli umí krtek splnit tři přání, jaké nachlazení trápí vodníka, že ryby mají rády pohádky a jestli amur Amor dokáže přinést pravou lásku.

V knize najdete tyto pohádky: Potrestaný čert, Stěhování rybníka, Líný lín, Amur Amor, Princezna Rybářka, Prstýnek a mnoho dalších krásných pohádek s rybářskou tématikou.

Milé a osobité ilustrace Michala Sušiny se k rybářským pohádkám opravdu hodí. Vždy si vzpomenu na svého bratra, který rád rybařil a jak jsme společně chytili amura. Dodnes vidím tu radost v jeho očích, jak jsme ho nesli domů a připravili je na másle. To byla ale dobrota.

Usedněte s dětmi, vezměte si Rybářské pohádky a začněte číst laskavé a humorné pohádky s ponaučením. A pokud vás čtení omrzí, vyrazte všichni společně na ryby. Třeba zažijete stejná dobrodružství nebo potkáte vodníka, čaroděje či skřítka Zmrzlíka.

Zdroj: Rybařské pohádky

Pohádky se mě líbily. Mám moc ráda způsob vyprávění Zuzany Pospíšilové a často se ke jejím knihám vracím. Ve své knihovničce jich mám už pěknou řádku.

Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, která pracuje ve Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku, nyní píše knihy pro děti. Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. S jejími texty se dětští čtenáři mohou setkávat od roku 2004, kdy jí vyšly první pohádkové příběhy v časopise Sluníčko.

Čtěte také:

falesna kocicka

Falešná kočička

V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. Snad odtud a také z role maminky dvou dcer pramení porozumění dětské fantazii a humoru, které se v jejím bohatém díle odráží

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Michal Sušina

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 104

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-2454-1

Autor: redakce

Související články