Neplechy čerta Zbrklíka

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
neplechy

Zdroj: Neplechy čerta Zbrklíka

Víte, jak to chodí v opravdovém pekle? Chcete se dozvědět, co vše tam mají? Pojďte se společně se mnou podívat, jak se v daří malému čertíkovi Zbrklíkovi, který dělá jeden malér za druhým. Uvidíte, jaké s ním zažijete dobrodružství. Autorkou této báječné novinky je Sandra Dražilová Zlámalová. Kdo zná její čarodějnici Bordelínu, tak rozhodně nebude váhat. 

A o čem vlastně tato pohádková kniha je? Čertici Rozumbradě se jednoho dne narodil malý čertík s nebesky modrýma očima. Pojmenovala ho Zbrklík. Kam přišel, všude mu nadávali, raději ho odehnali. Díky jeho zbrklosti ho potkával jeden malér za druhým. Zbrklík málem vytopil peklo, nechal shořet pekelné listiny. Luciferovi jednoho dne dojde trpělivost a vyžene malého čertíka z pekla, do světa lidí, aby se tam zbavil své zbrklosti. Podaří se mu to? Co vše Zbrklík zažije a koho potká? Tak to se dozvíte, pokud si pohádku společně s dětmi přečtete.

Jaké čerty v této pohádce potkáte? Např. Rambajze, Lucifera, Kruciána, Hartusáka, Kvakina, Pecolta a čertici Rozumbradu. Chcete se s nimi seznámit?

Poutavý příběh o jednom malém pekle, spoustě čertů, ale především toho nejmenšího Zbrklíka, který dělá jen samou neplechu, vás bude bavit od začátku, až do konce.

Zdroj: Neplechy čerta Zbrklíka

Kniha se mě moc líbila, jelikož mě baví knihy o čertech. Moc ráda jí doporučím všem, co mají rádi pohádky o čertech a pekle. Knihu ocení začínající čtenáři. Krátké pohádky jsou obohaceny o nádherné, barevné ilustrace Marie Koželuhové, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Autorce se pohádka povedla. Ocení jí jak děti, tak i dospělí.

Zaklínadlo:

Belele belele,

ať je tu světlo-

jak u lidí během dne,

belele belele bubu puf.

Ententýky, ententýky

přiložíme dva klacíky.

Pod kotlíky zatopíme,

pořádně to naložíme.

Ententýky, pod který?

Pod ten velký děrový.

Sandra Dražilová Zlámalová je začínající autorka, která se dětským čtenářům představila v roce 2017, kdy vyšla její pohádková prvotina Kulíškovy neposedné příhody.

Vystudovala učitelství jak pro střední, tak pro základní školy, z čehož čerpá i ve své tvorbě. Dříve se věnovala také překládání a tlumočení z německého jazyka. Nyní je především maminkou tří uličníků, takže jsou všechny její příběhy „testované na dětech“. Má ráda, když její vyprávění obsahuje více textových rovin. Miluje knížky, sportování a cestování se svými dětmi a manželem. Se svou rodinou bydlí v Jizerských horách, kde se odehrává i děj Čarodějnice Bordelíny.

Marie Koželuhová je grafička a ilustrátorka. Kreslí nejen pro děti, ale i pro dospělé. Navrhuje design všeho, co si jen dokážete představit. Ve volném čase vytváří sochy a maluje obrazy. Drží se zásady, že čím zlobivější čertíci, tím lépe se kreslí.

Autor: Sandra Dražilová Zlámalová

Ilustrace: Marie Koželuhová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 88

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-2580-7

Autor: redakce

Související články