Miluj mě navždy – cesta za poznáním první lásky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
miluj me prosim

Zdroj: Miluj mě navždy

Máte rádi romány Kataríny Gillerové? Chcete se vrátit do nelehké doby před revolucí? Sáhněte po novince Miluj mě navždy. Bude se vám líbit.

Ema je šťastná, čeká vytoužené dítě se svým manželem Tiborem. Na plese potkává svou bývalou lásku Marka, který se oženil s jinou ženou. Při jejich setkání Ema zjistí, že jí Marek není lhostejný a ona jemu také ne, i když si myslela, že už se s tím vším vyrovnala. Druhý den se ale Ema dozvídá, že Marek spáchal sebevraždu.

Roztáčí se kolotoč, při kterém Ema zjišťuje proč to Marko udělal, kde je jeho žena i syn. Začne po tom pátrat, ale bohužel se jí nic nedaří zjistit. Všichni mlčí. Cítí se za Markovu smrt zodpovědná. Dokáže být Emka ještě šťastná? S kým se Ema potká a ten jí celou pravdu řekne? Neváhejte a pusťte se do čtení.

Román mě chytl už od prvních stránek a nemohla jsem se od něj odpoutat. Novinka Kataríny Gillerové je jako vždy úžasná. Už se těším, až si přečtu další. Obálka knihy na mě působila přímo tajemně. Po přečtení anotace jsem si říkala, jaké tajemství může Marko skrývat a ihned jsem se začetla do dlouho očekávané novinky.

Zdroj: Miluj mě navždy

Ukázka z knihy – verš, který Marko složil Emě:

Miloval jsem tě, v trávě, v listí,

miloval jsem tě, a jsem si jistý,

že uvidím kousek nebe,

když probudím se vedle tebe.

Místy jsem se trochu ztrácela, jelikož autorka své vyprávění střídavě uváděla v současnosti a vracela se do minulosti. Takže jsem si musela udržovat pozornost, kde se právě nacházím. Román plný nenaplněné touhy a lásky po někom, koho vlastně máte, pak nemáte a pak už nemůžete mít. Také plný nejistoty, zbytečného nedorozumění, jak se říká „dvakrát nevstoupíš do jedné řeky.“

Román se mě moc líbil. Určitě bych ho doporučila. Poukazuje na nelehkou dobu před revolucí. Moc jsem fandila Emě, by to vše dokázala a netrápila se, místy mě jí bylo i líto. Autorka velice barvitě popisovala, jak těžký život s alkoholikem měla Ema i její bratr, který jí byl celý život velkou oporou, při lehkých i těžkých chvílích.

Katarína Gillerová vystudovala střední ekonomickou školu. Už tehdy publikovala v časopisech povídky a básničky, přispívala i do rozhlasu. Po maturitě odešla do Bratislavy, kde vystudovala Ekonomickou univerzitu. Je vdaná, má jednoho syna a pracuje jako ekonomka. V roce 2001 vydala knížku pro děti Moja kamarádka knížka. Vydala řadu románů, z nichž česky vyšly Láska si nevybírá, Dotkni se mě, lásko, Ráno nepláču, Miluj mě navždy, Zapomeň na minulost, Neodcházej, Záhada zadního pokoje, konečně se rozhodni, Zvláštní příběh a Jestli mě uvěříš. Autorka je označována za slovenskou Danielle Steelovou.

Autor: Katarína Gillerová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2019, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 281

Vazba knihy: tvrdá s papírovým přebalem

ISBN 978-80-267-1425-3

Autor: redakce

Související články