Jak to bylo s panem Vlkem – Karkulka tak trošku jinak

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
jak to bylo s panem vlkem

Zdroj: Jak to bylo v panem Vlkem

Chcete se dozvědět pravdu o Karkulce? Už jste někdy ochutnali čaj z veverčích drápků? Pojďte se ponořit do krásně barevných stránek plných humorných příběhů a kouzelného vyprávění v novince vydavatelství Grada, vydanou v edici Bambook, jejíchž autorkou je Iva Gecková.

Šlehačková Lhota, v níž bydlí Karkulka Červená se svojí maminkou bude hlavní střed zájmu. Lesem protéká potůček, který se jmenuje Bubák. Karkulka už chodí do školy společně s Šípkovou Růženkou. Končí školní rok a obě si nesou domů krásné vysvědčení. Maminka Karkulky má obchod, prodává marmelády, masti a sirupy. Prostě všechno v bio kvalitě.

Široké okolí k ní chodí nakupovat, vzájemně si pomáhají, prostě se mají všichni dobře. Do starého opuštěného mlýna se nastěhuje pan Horác Vlk. Karkulka se ho moc bojí. Co se z něj nakonec vyklube? Jaké dobrodružství s ním zažije babička i Karkulka? Moudro, které z příběhu plyne? Nemusíte se svými kouzelnými vlastnostmi bojovat, můžete je využít pro dobro ostatních.

Zdroj: Jak to bylo v panem Vlkem

Vše se točí kolem starého mlýna. Nebylo to s Karkulkou a vlkem přece jenom jinak, než říkáme svým dětem?

Pojďte vstoupit do pohádkové příběhu s laskavým dějem a humorným koncem o Karkulce, Jeníčkovi a Mařence či Popelce. Nečekejte klasickou pohádku o Karkulce, která šla za babičkou přes les a potkala vlka. O tom tato pohádka rozhodně není. Když se mě do rukou dostala tato novinka, říkala jsem si, co mě v této knize asi čeká. Mám ráda spíše klasické pohádky.

Ty moderní si také přečtu, ale klasika je prostě klasika. Úplně jsem nevěděla, o čem to tak asi bude, když anotace knihy už mě přímo říkala, že pohádku o Karkulce vyprávíme trochu jinak. Možná jsem se i zarazila a moc se mě do čtení nechtělo.. Naštěstí zvítězila moje zvědavost a knihu jsem si přečetla. Musím říci, že příběh byl opravdu humorný, smála jsem se od začátku až do konce. Moc se mě líbily ilustrace, které byly velice milé. Pohádku bych doporučila všem, co si chtějí přečíst prostě něco jiného.

Autor: Iva Gecková

Ilustrace: Bára Buchalová

Žánr: kniha pro děti od 9 let

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-247-2877-3

Autor: redakce

Související články