Malá Ema – čtení pro prvňáčky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
mala ema

Zdroj: Malá Ema

Hledáte pro svého prvňáčka báječné čtení? Máte rádi ilustrace Markéty Vydrové? Zuzana Barilová je autorkou knihy Malá Ema, kterou vydala Grada pod značkou Bambook v edici čtení pro prvňáčky. 

Malá Emička dostane ke svým šestým narozeninám králíčka, kterého hned pojmenuje Kulička. Eminka tráví prázdniny u tety a strýce na statku, u dědy a babičky na venkově, kde se stará o zvířata, může se projet na ponících, uvidí, jak se narodí pravé hříbě, najde štěňátko, no prostě zažívá ty nejlepší dobrodružství. Které zvířátko bude Ema učit závodit? Jak to nakonec s Tuláčkem dopadne? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně se nebudete nudit.

Čtení jsem si užila od začátku, až do konce.  Kniha má moc hezkou titulní stranu a bude se určitě líbit všem holčičkám. I stránky v knize jsou uvnitř růžové s proužky. Velmi pěkně zpracovaná pohádka pro prvňáčky. Osobité a veselé ilustrace Markéty Vydrové doplňují krásný příběh o malé holčice a jejich zvířecích kamarádech.

S knížkou si autorka i ilustrátorka dala záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému.

Zdroj: Malá Ema

Veselý příběh o zvířatech ve mě zanechal hluboký dojem. Jako malá holka jsem se ráda starala o všechny zvířata, měla fůru koček, slepic, králíků. Chtěla jsem být zvěrolékařkou. Sen se mě sice nesplnil, ale díky této knize jsem se vrátila do svého dětství a vzpomínala na všechna ta dobrodružství, která lze se zvířaty zažít. A co jich bylo. I když už doma nemáme takové hospodářství, jako když jsem byla malá, péče o naše kočičky mě dělá vždy radost.

Kniha se mě moc líbila a doporučila bych ji všem dětem, ale i rodičům a prarodičům, kteří hledají poutavý příběh pro své děti a vnoučata. Pokud sáhnete po knize Malá Ema, nebudete litovat. Tak příjemné čtení všem!

Kniha Malá Ema je pro úplně všechny děti. Autorský honorář je proto věnovaný Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK, který dětem pomáhá. Koupě každé knihy je tedy milým příspěvkem na dobrou věc.

Autor: Zuzana Barilová

Ilustrace: Markéta Vydrová

Žánr: kniha pro děti, edice čtení pro prvňáčky

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-247-3501-6

Autor: redakce

Související články