Jako v pohádce – román z prostředí nádherných vinic

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
jako v pohadce

Zdroj: Jako v pohádce

Kdo by neměl rád romány Danielle Steel? I já patřím k jejím fanynkám. Mrzí mě, že tato úžasná dáma a spisovatelka již zemřela, ale její romány jsou stále nesmrtelné, plné lásky, těžkých osudových rozhodnutí, napětí a nejen toho. Pojďte se společně se mnou začíst do jedné novinky a tou je román Jako v pohádce. Camille, hlavní postava tohoto románu nebude mít opravdu život jednoduchý, tak jako pohádková Popelka. 

Camilla žije v Napa Valley se svou matkou a otcem mezi vinicemi a podílí se na chodu jejich vyhlášeného vinařství. Její maminka onemocní rakovinou prsu. Zpočátku se zdá, že nad nemocí zvítězila, ale nakonec rakovina je silnější než ona. Joy nakonec umírá. Camilla se snaží společně se svým otcem Christophem řídit jejich vinařství.

Její otec dlouho truchlí, ale postupem času začíná chodit i do společnosti, kde potká zajímavou a atraktivní hraběnku Maxinu. Camilla nesouhlasí s tím, že se její otec s Maxinou schází.

Vidí, že chce jejího otce pouze využít a získat z něj peníze. Christophe se do ní ale bezhlavě zamiluje. Během jednoho letu do Paříže jeho letadlo ztroskotá. Osud se ke Camille zachovat už podruhé špatně a přijde i o druhého rodiče v mladém věku. Jak to nakonec vše dopadne? Usměje se na Camillu konečně štěstí? Zvládne se se vším poprat? Kdo jí nejvíce pomůže? Jakou roli v jejím životě sehraje matka Maxiny?

Román jsem přečetla jedním dechem. Musím říci, že mě moc bavil a za necelé dva dny jsem jej přečetla. Způsob, jakým autorka vypráví příběh, byl velice zajímavý. Román je rozdělen na 19 kapitol, celkem 272 stran. Kniha je velice čtivá a přehledná. Tuto knihu jsme si k recenzi nevybrala náhodou.

Zdroj: Jako v pohádce

Očekávala jsem její vydání, jelikož jsem si na ní přečetla pozitivní ohlasy a rozhodně mě nezklamala. Doporučila bych jí všem milovníkům Danielle Steel, ale také těm, co mají rádi vinice a krásnou přírodu. Autorka si dala záležet na způsobu vyprávění o podnikání Joy a Christophe v oblasti vinařství. Myslím si, že se jí to opravdu povedlo. Kniha se mě dobře četla, její grafické zpracování odpovídalo mému vkusu.

Několik slov o autorce:

Danielle Fernande Dominique Schuelein – Steel, známá pod pseudonymem Danielle Steel, byla jednou z nepopulárnějších spisovatelek USA i na celém světě. Je autorkou více než osmi desítek románů, které jsou předkládány ve čtyřiceti třech jazycích. Materiál ke svých příběhům sbírala dlouhá léta a mnohé jsou inspirovány vlastními životními zkušenostmi. Několik jejích knih bylo převedeno do filmové a seriálové podoby. Svými příběhy napínala a dojímala řady čtenářek již přes dvacet pět let také u nás.

Autor: Danielle Steel

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Euromedia,  Praha

Počet stran: 272

Vazba knihy: pevná s přebalem

ISBN 978-80-249-4067-0

Autor: redakce

Související články