Všechno nejlepší, Anno – opravdový svět totiž vypadá kapku jinak

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení
vsechno nejlepsi

Zdroj: Všechno nejlepší Anno

Máte rádi cestování? Milujete Anglii? Chcete zažít emotivní příběh s humorem a jistou nadsázkou? Pojďte se společně se mnou začíst do novinky vydavatelství Ikar s názvem Všechno nejlepší, Anno, jejíž autorkou je Petra Š. Jirglová. Určitě nebudete litovat. Rozhodně totiž stojí za to. 

Anna žije zhýčkaný život, má skvělého přítele, pracuje u svých rodičů ve firmě. Co více si přát. V den svých narozenin očekává od svého přítele Radima zásnubní prstýnek. Ten se ale nekoná a místo toho dostane od života pořádnou ránu. Její přítel jí podvádí. V té chvíli se musí postarat sama o sebe a svou tvrdohlavostí se najednou ocitá v Anglii, jako au- pair, na venkově, kde se má starat o dvě naprosto nesnesitelné děti, několik velkých, slintajících psů a pořádné hejno slepic a kohouta, ze kterého má strach.

Co vše ji tam vlastně čeká? Zvládne se Anna postarat o tak velkou domácnost? Jak nakonec oslaví svoje třicáté narozeniny? Tak to už se nechte překvapit. Čekat vás totiž báječná jízda. Od začátku až do konce se budete střídavě smát a valit oči, co vše zvládne jedna česká holka v Anglii.

Zdroj: Všechno nejlepší Anno

Kniha byla naprosto báječná a musím říci, že jsem se bavila od začátku až do konce. Chvílemi jsem si říkala, že tolik smůly a starostí přeci nedokáže hlavní postava zvládnout. Na druhou stranu to pro ní byla určitá lekce, za to, jak se předtím namyšleně chovala a teď to pro ní byla těžká zkouška, zda to vlastně zvládne. A vypadá, že zvládla, i když cesta k cíli byla opravdu trnitá. U románu jsem se vůbec nenudila a moc se mě líbilo, jakým způsobem dokázala autorka popsat starosti a problémy hlavní autorky.

Kniha má 344 stran, celkem 25 kapitol. Na titulní obálce je velký dům, slepice a dárek s velkou mašlí? Co se v něm asi skrývá? Možná to, co si musela Anna projít tak, aby dostal rozum a začala se konečně chovat jako dospělá žena?

V knize se mně moc líbilo, jak autorka popisuje život v Anglii, který je rozdílný od toho našeho v České republice. Tuto knihu k recenzi jsem si nevybrala náhodou. Byla mně doporučena a jsem za to moc ráda. Anotace mě velmi zaujala a moc jsem se těšila, jak se děj bude vyvíjet.

Od této autorky jsem prozatím nic nečetla a moc mě zajímalo, jak na mě asi román zapůsobí. Musím říci, že mě opravdu překvapil a budu se těšit na její další tituly. Způsob psaní je velice zajímavý. Autorka s humorem, nadhledem, nadsázkou a jistou dávkou cynismu až ironie líčí strasti devětadvacetileté Anny.

Několik slov autorce:

Petra Š. Jirglová  vždy ráda cestovala ať už za zábavou, nebo za prací, a tato vášeň stála v základech nejen její úspěšné prvotiny Letuška z Economy aneb co na Instagramu neuvidíte (2019), ale i románového debutu Všechno nejlepší, Anno, který je volně inspirován životem v její milované Anglii. Autorka o svých cestovatelských zážitcích píše blog TooSweetNothings, kde také komentuje aktuální společenské dění. Je původem ze Sokolova, s manželem a synem však žije v Praze. Bojí se koček.

Autor: Petra Š. Jirglová

Žánr: román pro ženy, česká současná beletrie

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 344

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4061-8

Autor: redakce

Související články