Tajemství Pražského hradu – ilustrovaný průvodce pro děti

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
tajemstvi prazskeho hradu

Zdroj: Tajemství Pražského hradu

Chystáte se s dětmi vypravit do Prahy? Nevíte, kde začít a co vše dětem ukázat? Přečtěte si knihu Tajemství Pražského hradu, kterou napsal i ilustroval Stanislav Škoda. Rozhodně nebudete litovat. S touto knihou budete na vaši cestu připraveni vždy a všude. Děti vás nemohou překvapit žádnou záludnou otázkou. Obyčejná procházka se může stát opravdu neobyčejnou, díky této publikaci. 

Věřte, že děti bude tato výprava rozhodně bavit. Kniha pojednává o zajímavých místech, které můžete na Pražském hradě navštívit. Poutavé a zajímavé vyprávění vás všechny vtáhne do děje. Hned na začátku příručky vás čeká podrobná mapa Pražského hradu se všemi jeho náležitostmi. Dále je zde povídání o Katedrále Svatého Víta, o Vladislavském sále, kostele svatého Jiří, Španělském sále, Zlaté uličce, o Letohrádku královny Anny, Hradčanském náměstí, Loretě a mnoha dalších zajímavostech.

Najdete zde pověsti i různé zajímavosti. Na konci knihy je příloha Tajemství Pražského hradu, podrobná mapa zajímavostí Pražského hradu a okolí, na zadní straně jsou vysvětlivky, které vám usnadní cestu. Součástí publikace je kvíz, který prověří vaše znalosti, i to, jak moc jste pozorně četli a poslouchali.

Zdroj: Tajemství Pražského hradu

Ve 12 otázkách si vaše vědomosti ověříte a o zábavu bude postaráno. Celou knihou  vás provede pražský pes Riko. Vůbec se totiž nebojí a ve městě se opravdu vyzná. Má Prahu procestovanou křížem krážem. Když si nebudete vědět rady, Riko je vám vždy k dispozici. S ním rozhodně nezabloudíte.

Bohatě ilustrovaná kniha, méně textu, zaujme začínající čtenáře i děti milující historii, především naší stověžaté Prahy. Knihu bych opravdu doporučila, jelikož se mě moc líbila i mým dětem. Texty jsou krátké, ilustrace poutavé, nepřeberné množství zajímavostí, které zodpoví mnoho všetečných otázek vašich dětí.

Autor: Stanislav Škoda

Ilustrace: Stanislav Škoda

Žánr: populárně – naučné pro děti

Počet stran: 45

Vydáno: 2018, vydalo nakladatelství Fragment ve společnosti Albatros Media, Praha

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-253-3565-9

Autor: redakce

Související články