Pohádky z pokojíčku – novinka z Grady

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
pohadky z pok

Zdroj: Pohádky z pokojíčku

Hledáte pro své děti příjemné čtení na dobrou noc? Chcete zažít pohádkový příběh plný radosti a přitom se pobavit? Máte doma dvojčátka a chcete jim číst pohádky také o dvojčatech? Víte, jak speciálně oslaví dvojčátka svoje šesté narozeniny? Co všechno se přihodí? Jaký dárek je nejvíce potěší? Neváhejte a pusťte se do čtení. Rozhodně nebudete litovat.

Pětiletá dvojčata Jůlinka a Matěj mají krásný pokojíček a v něm hračky, které každou noc ožívají. Panenka Nanynka a medvídek Chlupáček jsou jejich nejmilejší hračky. Jůlinka i Matěj zažívají mnoho dobrodružství.

Mají ve školce karneval, jedou na hory, Nanynka se ztratí, musí k zubaři nebo přijede teta Helena na návštěvu. Jednou Jůlinka dokonce lhala a snědla Matějovi celý sáček bonbónů. Jak jí potrestají? Bude si to už pamatovat?

Veselý pohádkový příběh s laskavými ilustracemi Patricie Koubské vám vykouzlí úsměv na tváři.

pohadky z pok

Zdroj: Pohádky z pokojíčku

Pohádky z pokojíčku se mě moc líbily a doporučila bych je rodičům i prarodičům, kteří hledají moderní pohádky pro své děti i vnoučata. Tyto pohádky jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mě rozvržení knihy, kde je text a k tomu barevné ilustrace. Příběh měl zajímavou zápletku, děj byl bohatý.

Kniha je doplněna milými říkankami.

Ukázka z knihy – krásná uspávanka:

„Všechny hračky čekají,

až si děti dohrají.

Spinkej tiše, hlídají tě,

až usíná každé dítě.

Hračky šeptají, spát tě nechají..“

Autor: Ladislava Horová

Ilustrace: Patricie Koubská

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 104

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-2052-

Autor: redakce

Související články