Planetarium – račte vstoupit do muzea, otevřeno kdykoli

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
planetarium

Zdroj: Planetárium

Vesmír, téma pro mnoho dětí i dospělých fascinující, nekonečné, ale především krásné. Už jako malá holka jsem často koukala na oblohu a sledovala hvězdy.

V hodinách zeměpisu jsme se učili základy o vesmíru. Nebylo tolik encyklopedií, ani internet, na kterém jsem si mohla cokoli vyhledat. V knihovnách jsem si prohlížela knihy týkající se této problematiky.

Možná až trošku závidím dnešním dětem, které mají úplně jiné možnosti různých encyklopedií a příruček. Vzpomínám si na návštěvu planetária, která ve mě zanechala hluboké vzpomínky. Planetarium je fascinující atlas, který vydal Albatros. Pojďte se společně se mnou na něj podívat.

Vesmír obklopuje mnoho tajemství. Hned na začátku se dozvíte mnoho zajímavostí o vesmíru, o světlu, záření, teleskopech, sluneční soustavě jako takové, jaké planety do ní patří, informace o nich. Dále o tom, jaké vrstvy má slunce, o hvězdách, jejich druhy, vznik a jejich životní cyklus.

Zdroj: Planetárium

Předposlední kapitola nás přenese daleko mezi galaxie. Poslední kapitola pojednává o vesmíru jako takovém. Každá z kapitol je doplněna nádhernými fotografiemi, které vás rozhodně nenechají chladnými. Na konci knihy naleznete jmenný rejstřík, který vám pomůže v lepší orientaci v publikaci.

Tento atlas mě naprosto uchvátil. Musím říci, že jsem neměla dříve moc ráda knihy s velkým a netypickým formátem. Tato encyklopedie mezi ně rozhodně patří a opravdu se mě líbí. Oba synové mají velice rádi encyklopedie a různé atlasy. Planetarium bude určitě patřit mezi skvosty v jejich knihovničce. Naprosto mě šokoval svou velikostí a obsahem. Nádherné, barevné ilustrace plné informací o vesmíru.

Obrovské plus této encyklopedii dávám za velkoformátový atlas plný fascinujících fotografií, ve kterých se hned ztratíte a už nebudete moci přestat. Tento atlas by neměl chybět v žádné domácnosti. Kniha je určena pro všechny milovníky vesmíru. Malé i velké od 8 let. Račte vstoupit do muzea plných vesmírných fotografií, vykročte za hranice naší planety a vydejte se na mezihvězdnou cestu, která se nepodobá ničemu, co jste doposud poznali.

Autor: Profesor Raman Prinja

Ilustrace: Chris Wormell

Žánr: encyklopedie pro děti

Vydáno: 2019 , Albatros Media, a.s, Praha

Počet stran: 112

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-264-2221-1

Autor: redakce

Související články