Papírové dekorace po každou příležitost

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
papirove dekorace

Zdroj: Papírové dekorace pro každou příležitost

Knižní novinka „Papírové dekorace pro každou příležitost“, jež vydalo nakladatelství Grada Publishing, a.s.; se autorka Dita Váňová dělí se svými čtenáři o získané vlastní zkušenosti a poznatky s výrobou papírových dekorací a originálních dárků tak, aby prostřednictvím srozumitelných návodů a jednoduchých šablon dovedla všechny čtenáře k samotnému vytvoření originálních dekorací z papíru.

V úvodní části brožurky se dozvíte, jaké nástroje a co všechno budete potřebovat k práci s papírem, a na co byste zcela určitě neměli zapomenout.

Navíc v další navazující kapitole, která je zaměřená na výběr vhodného papíru pro tvoření, vám pomůže vyvarovat se nevhodné volbě papíru tak, abyste při tvoření zvolili takový vhodný papír, který výsledný efekt výrobku nepokazí.

Publikace obsahuje návod na nevšední a originální dekorace z papíru. S pomocí autorky si tak můžete vytvořit dort z krabiček, krabičku čočka, květinový zápich, kabelku s květinovou ozdobou, darovací obálku, velikonoční košíček, vánoční hvězdu, kroužky na ubrousky, vázu s květy pryskyřičníku, kytici s řezanou zelení, krabičku s květinovými pralinkami anebo kytici s čokoládovým květem.

Jednotlivé návody jsou velmi srozumitelné, dobře popsané i pro úplné začátečníky. Každý takový návod navíc obsahuje i autorčino doporučení, kam lze takto vyrobenou dekoraci využít např. do interiéru, na Vánoce, Velikonoce, svatby, party, dětské oslavy aj.

papírové dekorace pro každou příležitos

Zdroj: Papírové dekorace pro každou příležitost

Kromě jejich využití je uveden i seznam nástrojů a materiálu, který bude potřeba pro samotnou kreativní činnost včetně postupu výroby. Postup je rozdělen do jednotlivě očíslovaných kroků, stručně a srozumitelně tak, aby dle tohoto popisku mohl vyrábět i naprostý začátečník. Samozřejmě na začátku každého takto uvedeného postupu nesmí chybět i velká fotografie výsledné, vyráběné papírové dekorace.

V závěrečné části brožurky jsou přiloženy šablony na jednotlivé dekorace, které lze vystřihnout a s jejích pomocí velmi rychle a jednoduše vyrábět a tvořit.

Autorka se snažila do této knihy vložit návody na výrobu papírových dekorací, které by byly určeny nejen pro každodenní příležitosti, ale i pro ty slavnostnější, případně i vlastní potěšení anebo posloužit obdarovanému jako originální dárek. Výběr dekorací je opravdu velmi rozmanitý a na své si přijde určitě každý, stačí jen nalistovat a tvořit.

Tuto knihu uvítají všechny věkové kategorie, které se chtějí pustit do kreativního tvoření. Návody jsou krátké, výstižné a srozumitelné. Tvoření podle nich je naprostá hračka a zvládne opravdu každý. Navíc všechny postupy jsou opatřeny i fotografickou dokumentací hezky krok za krokem, takže nemusíte číst ani návod, a i tak si sami dle obrázků poradíte s vytvořením krásné papírové dekorace.

„Čistý list papíru je jako začátek nového života. Může na něm být cokoli nakresleno anebo napsáno, ale také z něj lze něco vyrobit a tím dostane nový rozměr a tvář. Záleží jen na našem rozhodnutí, jaký osud mu udělíme…“

PAPÍROVÉ DEKORACE

Autor: Dita Váňová

Vydala: Grada Publishing,a.s.

První vydání, Praha 2020

Počet stran: 80

ISBN: 97-80-271-2430-5

Autor: redakce

Související články