Kouzelná kniha babičky Jůlinky – čtení s porozuměním textu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
kouzelna knihy babicky julinky

Zdroj: Kouzelná knihy babičky Jůlinky

Hledáte pro své děti příjemné čtení, které je naladí na ty nejbáječnější prázdniny plné dobrodružství? Kouzelná kniha babičky Jůlinky budu tou pravou společnicí pro všechny děti, ať už budou trávit prázdniny kdekoli.

Terezka přijede k babičce a dědečkovi na letní prázdniny. Pozná kamaráda Kubíka. Na půdě najde starou kouzelnou knihu pohádek, ze které jí babička každý večer čte a Terezka se ocitá v příběhu, kde se seznámí se skřítkem Lodunkou, který se moc dobře stará les a vše kolem. Nakonec se jim kouzlená kniha pohádek ztratí. Podaří se Terezce tuto knihu najít?

Co všechno Terezka o prázdninách vlastně zažije? Např. výlet na koních, půjde na pouť, zažije koupání v rybníce, na nákup a třeba i na houby. Také co nejvíce patří k prázdninám  a to je opékání špekáčků, zpívání u táboráku, ale i chytání ryb. Vždy k tomu má ty nejlepší buchty a koláče od její babičky.

Každá kapitola obsahuje krátký příběh, otázky pro pozorné čtenáře a úkoly pro děti (seřadit podle velikosti, co mají rádi zvířátka, která lodička doplula nejdále, hledání míčů, spousty hádanek, ale i křížovky. V těchto úkolech si děti procvičí určování velikostí, přiřazování, hledání rozdílů, rozvíjí zrakové vnímání, procvičují barvy, matematické dovednosti a slovní zásobu, dále zde potrénují čtení s porozuměním textu, sluchovou paměť, logické myšlení a postřeh.

Zažijte ty nejbáječnější prázdniny s Terezkou a jejími pohádkovými kamarády. Co začnete číst tuto knihu, budou se teprve dít ty nejbáječnější věci.

Kouzlená kniha babičky Jůlinky je báječná prázdninová novinka, kterou vydala Grada pod značkou bambook, jejíž autorkou je Marcela Kotová. I když tomu možná nemůžete uvěřit, prázdniny jsou již za dveřmi.

Zdroj: Kouzelná knihy babičky Jůlinky

Tato kniha mě zaujala a rozhodně stojí za přečtení. Není to jen obyčejná pohádková kniha. Po přečtení každého příběhu na konci naleznete vždy otázky, které ověří, zda jste pozorně četli, dále také prostor pro nakreslení různých úkolů. Díky tomu je tato kniha opravdu výjimečná. Ilustrátorka Kateřina Kofroňová si dala s obrázky opravdu záležet, aby se líbily dětem, ale i dospělým. Jsou milé a určitě vykouzlí každému z vás.

Kniha se čte dobře. Je zajímavá a napínavá. Milé příběhy o Terezce a pohádkové knize od babičky Jůlinky vás budou bavit hned od první strany. Tato kniha je vhodná pro společné čtení s rodiči, ale i pro využití v čtenářských klubech či dílnách, což ocení vedoucí těchto kroužků, ale i učitelky prvního stupně k ozvláštnění výuky českého jazyka.

Od této autorky mám přečteno několik knih a musím říci, že se mně líbí čím dál více a určitě budu vyhledávat další její zajímavé tituly. Kniha je určena dětem od 7 let.

Autor: Marcela Kotová

Ilustrace: Kateřina Kofroňová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 128

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-271-2209-7

Autor: redakce

Související články