Hořkosladký život – podmanivý román o čtyřech sestrách

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
horkosladky zivot

Zdroj: Hořkosladký život

Máte rádi rodinné ságy? Chcete si přečíst poslední román autorky Colleen McCulloughové? Máte rádi knihu s bohatým dějem? Pojďte se se mnou společně začíst do románu Hořkosladký život. 

Hlavními postavami jsou dva páry dvojčat Edda, Grace, Trs a Kačka. Jsou to čtyři dcery váženého pana Latimera. Odstěhují se a začnou pracovat jako ošetřovatelky v nemocnici. Bohužel ale musí čelit předsudkům z mnoha stran, jelikož patří do vyšší vrstvy.

Přihlásí se do programu školení ošetřovatelek v nemocnici. Každá z nich je opravdu jiná. Jedna se chce vdávat, druhá o tom nechce ani slyšet, další chce být lékařkou. Všechny tyto ženy hledají své místo v životě a každá po svém. Musí učinit řadu závažných rozhodnutí. Zjišťují, že život je prostě hořkosladký. Děj knihy se odehrává po první světové válce v Austrálii. Chcete se dozvědět, jak si sestry Edda, Grace, Trs a Kačka poradí se svým životem? Stane se Edda opravdu lékařkou?

Knihu jsem si moc užila. Je nádherná a rozhodně bych jí doporučila těm, kteří mají rádi rodinné ságy. Je rozdělena na čtyři části. Na 400 stranách zažijete mnoho napětí, lásky, těžkých rozhodnutí a nejen to. Mám moc ráda rodinné ságy. Autorka této knihy Colleen McCulloughová bohužel zemřela v roce 2015 a tento román byl její poslední, což si myslím, že je velká škoda.

Zdroj: Hořkosladký život

Doporučila bych jí všem, co mají rádi romány z prostředí nemocnice, bohatý děj a více hlavních postav v románu. Zpočátku mě to činilo problém, než jsem se začetla a pochopila, o kterou sestru se to vlastně jedná, ale dlouho jsem tyto potíže neměla a knihu si moc oblíbila.

Tento román jsem si k recenzi vybrala náhodou. Neznala jsem ani autorku, a zahlédla tuto knihu jako novinku. A musím říci, že jsem moc ráda, že jsem si jí přečetla.

Několik slov o autorce:

Colleen McCulloughová (1937 -2015) se narodila v Austrálii s profesí byla neurofyzioložka. Deset let působila na univerzitě v USA (Yale Medical School). Napsala desítky úspěšných románů, celosvětově proslulé je především dílo Ptáci v trní, předloha velice úspěšného televizního seriálu. Čtenáři si oblíbili také autorčiny rozsáhlé historické romány z prostředí starověkého Říma (První muž Říma, Koruna z trávy, Caesarovy Římanky, Přízeň Fortuny, Říjnový kůň, Antonius a Kleopatra), příběhy ze současnosti i romány s kriminální zápletkou (Bez důkazů, Vražedná hra). jako její poslední dílo nyní vychází Hořkosladký život.

Autor: Colleen McCulloughová

Žánr: beletrie, historický román

Vydáno: 2020, Vydala Ikar – Euromedia Group, Praha

Počet stran: 400

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-3715-1

Autor: redakce

Související články