Dorotka na táboře – záhada ztraceného poháru

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
dorotka na tbaore

Zdroj: Dorotka na táboře

Máte rádi napínavé letní příběhy? Chcete se společně s dětmi ocitnou znovu na pionýrském táboře a prožít mnohá dobrodružství? Hledáte pro vaše děti dobrodružný příběh a nevíte si rady? Petra Martišková je autorkou novinky Dorotka na táboře, kterou vydala Grada pod značkou Bambook.

Dorotka je osmiletá holčička, která má odjet na tři týdny na tábor Radost, kde nikoho vůbec nezná. Dělá vše proto, aby tam nemusela. Vůbec se jí tam totiž nechce. Ráda by zůstala se svými kamarádkami doma a trávila s nimi prázdniny.

Život na táboře je ale naprosto bezvadný a Dorotka zjišťuje, že má spoustu úžasných kamarádů, se kterými zažívá dobrodružství, která nikdy nezažila. Dokáže držet bobříka mlčení, získá bobříka odvahy, bude se všemi hledat ztracený pohár. Prostě to budou ty nejlepší prázdniny. Pojďte společně s Dorotkou zažít pořádné dobrodružství.

Ukázka z knihy:

„Bude to tu přesně takový, jaký si to uděláme. A já slibuju, jako že já jsem já, že tyhle prázdniny budou vůbec nejlepší ze všech!“

Novinka z pera Petry Martiškové si myslím, že se moc povedla. Byla to moje prvotina, kterou jsem od této autorky četla a je opravdu pěkně zpracovaná, má bohatou zápletku, děti při ní zažijí dobrodružství a rozhodně se nebudou nudit. Doporučila bych ji rodičům dětí, které se chystají na tábor a také se jim moc nechce.

Zdroj: Dorotka na táboře

Díky tomu příběhu už se určitě nebudou bát je poprvé na tábor a uvidí, že jet na tábor je vlastně bezva. Kniha je doplněna osobitými ilustracemi Zuzany Kruté, které mě opravdu pobavily a vždy mě při čtení vykouzlily úsměv na tváři. Takže jsem se u knihy usmívala vlastně po celou dobu.

Kniha Dorotka na táboře teď čeká na přečtení mých dvou synů. Snad se jim bude líbit, tak jako se líbila mě.I jim se na tábor moc nechce. Jsem ráda, že je baví tábory příměstské. I tam se dá zažít spousta legrace a užít si prázdniny dosyta.

Autorka: Petra Martišková

Ilustrace: Zuzana Dreadka Krutá

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2019, Grada pod značkou Bambook, Praha

Počet stran: 56

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-2440-4

Autor: redakce

Související články