Dinosaurům v patách – pohádkové příběhy pro všechny milovníky pravěku

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
dinosaurum v patach

Zdroj: Dinosaurům v patách

Máte rádi dinosaury? Chcete s nimi zažít báječné dobrodružství? Markéta Vítková je autorkou knihy Dinosaurům v patách, která se inspirovala při tvorbě této knihy známým filmem Cesta do pravěku od Karla Zemana. Jelikož má doma syna, který měl jednu dobu své dinosauří období, bylo to jak se říká kniha na přání. Tak už nebudu zdržovat, čeká vás opravdu hodně dinosauří zábavy, ale i napětí. 

Co vás v knize rozhodne nezklame, tak je množství ilustrací, které jsou na každé straně knihy a dotváří tak krásné zátiší pro dobrodružné příběhy ze života dinosaurů. V knize naleznete celkem 8 příběhů o krásné knize z antikvariátu, díky které to vlastně všechno začalo, o tajemné bráně za vesnicí, která vás zavede přímo do pravěku, jaké překvapení na Honzíka čeká ve školce, kdo je vlastně Viklanosaurus? Dále také kdo může být báječný hlídač, co lze pomocí obyčejných holínek zažít a mnoho dalších dobrodružství. Těšíte se? Věřte, že až se společně začnete do této knihy, nebudete chtít přestat, tak jako já.

Kniha se mně líbila a doporučím jí začínajícím čtenářům, ale především milovníkům dinosaurů a nejen jim. Život v pravěku musel být zajímavý a možná trochu nebezpečný. Pomocí této knihy pohádkových příběhů se nebudete vůbec nudit a budete chtít zažít další a další vzrušení. Možná se budete i trochu bát, jelikož někteří dinosauři, kteří jsou masožraví vám mohou připadat hodně nebezpeční.

Zdroj: Dinosaurům v patách

Kniha se báječně hodí pro společné čtení dětí s rodiči či prarodiči, jelikož si můžete dále o životě v pravěku i dinosaurech povídat a děti se dozví mnoho zajímavostí.

Výhodou této knihy jsou krátké kapitoly, při nich začínající čtenáři udržují lépe pozornost a uvědomí si, o čem čtou, dále také velká písmena a bohaté ilustrace, které se budou líbit vašemu oku, jelikož jsou příjemné, hodně barevné a určitě se k těmto příběhům báječně hodí.

Spisovatelku Markétu Vítkovou jsem měla možnost osobně poznat při zážitkové besedě v naší mateřské škole, kdy dětem prakticky vysvětlila, jak vlastně vzniká kniha, kdo vše za tím stojí a že to vlastně vůbec není jednoduché. Proto když se to vše podaří, je to opravdu zázrak. Byl to nejen pro děti nezapomenutelný zážitek. Nesmírně si toho vážím a tímto jí moc děkuji, že za námi vážila tak dlouhou cestu. Věřím, že se v budoucnu někdy zase setkáme a budu se moc těšit na další knihy od této báječné autorky dětských knížek.

Autor: Markéta Vítková

Ilustrace: Markéta Vítková, Jan Vojtěch Pejša, Matěj Jakub Pejša, Václav Ondřej Pejša

Žánr: publikace pro děti

Vydáno: 2014, Vydalo Občanské sdružení pro Sedlčansko a Královéhradecko z.s, Sedlčany

Počet stran: 57

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-260-7097-9

Autor: redakce

Související články