O snech

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Věděli jste, že sny, které se nám zdají, jsou málo kdy barevné? Schválně, kolikrát do měsíce se vám zdá barevný sen? Já jsem to nikdy nepočítala, ale zrovna na dnešek se mi barevný sen zdál! Četla jsem, že barevné sny se spíše zdají ženám.

Nejraději, mám sny, které jsou plné klidu a pohody. To se mi pak nechce vzbudit do hektického rána. Zrovna nedávno se mi zdálo, že jsem na nějaké louce, která byla plná krásných květin! Když mi pak ráno zazvonil budík a já jsem otevřela oči do ponurého rána, myslela jsem, že ani nevstanu! Čas od času se dívám do snáře, co některé sny znamenají. Zrovna louka je symbolem lidu, tělo a hlavně mysl si potřebují odpočnout. Já totiž věřím, že určité sny se vyplní, nebo aspoň to co se nám zdá, tak má skrytý význam. Mnohokrát se mi zdál sen, že jsem v nějakém lese a přijdu do domu, a pocit, který cítím mi napovídá, že to tam znám. Nevím, co to přesně znamená, ale určitý význam tam určitě bude a třeba se to jednou dozvím.

Určitě každý z vás zná ten pocit, když se mu chce ve snu utíkat a ono to nejde. Tohle se mi také častokrát zdálo. Hlavně, když jsem ve snu někam spěchala, třeba na autobus. Prostě mně nohy neposlouchaly a já jsem se ze všech sil snažila udělat aspoň jeden krok! Pak jsem ale přišla na jeden „fígl“ a to, že se musím otočit a běžet pozadu! A ono to funguje! Sice jsem pak na ten autobus přiběhla včas, ale pro změnu zase nejel. Někdy si říkám, že i když jsem se ve snu naučila utíkat, tak jsem zkrátka do toho autobusu, na který tak spěchám, nastoupit neměla.

Sny ale nejsou vždy jen příjemné. Však každý z nás zažil sen, ze kterého se probudil celý zpocený a s bušícím srdcem. Mně se většinou zdají děsivé sny, že mě někdo pronásleduje a já se snažím někde schovat. Nebo slyším ťukání na venkovní dveře a nejednou jsem se z toho vzbudila a nevěděla jsem, jestli se to opravdu děje, nebo to byl jen sen. Když jsem byla malá, tak se mi zdálo, že létám. Tyhle sny jsem měla strašně moc ráda! Byla jsem uvolněná a svobodná. Mohla jsem si doletět, kam jsem chtěla a dívat se na zem z ptačí perspektivy, to zkrátka nemělo chybu. Je pravdou, že teď, čím jsem starší, se mi takové sny už skoro vůbec neznají. Prý se tyhle sny zdají hlavně dětem.
Ve svém snáři ( Lexikon snových symbolů – Hans Kurth – doporučuji) jsem se dočetla, že sny jsou i čichové a to mě okamžitě připomene sen, který byl asi ze všech snů nejpodivnější! Často o tom snu přemýšlím. Bylo to v době, kdy mi zemřela tchýně. Byla jsem v domě, kde v jedné místnosti byla rakev s jejím tělem. Když jsem přišla blíž, ucítila jsem strašně zvláštní vůni a v dálce jsem slyšela dětský pláč. Vůbec tu vůni k ničemu neumím přirovnat, i když si ji ještě dneska umím vybavit do největšího detailu! A je to už skoro dvacet let! Vždycky, když si na tenhle podivný sen vzpomenu, tak mám z něho husí kůži po celém těle.

Také jsem četla, že i ve snech můžeme slyšet hudbu – to jsou tzv. hudební sny. Myslím si, že mně se asi žádný hudební sen nezdál, nebo jsem ho zaspala. Ono totiž víc než polovinu svých snů zaspíme.

Sny jsou zkrátka zvláštní a já věřím, že každý sen nám chce něco sdělit, protože vychází z nás. Tak příjemné snění a hlavně, jen krásné snění!

 

Zdroj Foto: Pixabay

Související články