Za zvířátky na farmu – úžasná kniha pro všechny milovníky farmy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Chcete poznat život na farmě, jak to na ní vlastně chodí? Máte rádi zvířátka? Pojďte se společně se mnou vypravit na dobrodružnou výpravu a dozvědět se mnoho zajímavostí ze života zvířat žijících na farmě? Marcela Kotová je autorkou novinky za zvířátky na farmu, kterou vydala Grada pod značkou bambook. 

Děti se s paní učitelkou vypravily na výlet na farmu Kozodoj u řeky Rolavy. Farmářka Pavlínka a její syn Matěj jim ukázal mnoho zvířátek a pověděl jim, jak se zvířátka jmenují, co mají rádi dobrého a jak se vlastně jmenují mláďátka od různých zvířat. Děti viděly husu, prase divoké i domácí, lamu, koně, krocany, kočičky, kohouta a slepice, kačeny, pštrose, králíčky, kravičky, oslíky, kozy a ovečky. Užily si tak moc krásné dopoledne. Farmářka Pavlínka si pro ně nakonec nachystala překvapení. Jaké? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně se nebudete nudit. Na konci knihy jsou také omalovánky zvířátek, které si děti mohou vymalovat. Na konci každé krátké kapitoly jsou otázky, díky kterým si ověříte, zda jste dobře poslouchali a vše si zapamatovali, dále také básnička, písnička nebo hra týkající se farmy či jednotlivých zvířátek.

Víte jaké zajímavosti se zde můžete dozvědět? Co se vyrábí z prasečích štětin, co mohou děti nosit zvířátkům na farmu, co dělají lamy, když se hádají, co se dělá z ovčího kožíšku a které zvířátko plive a mnoho dalších informací.

Kniha Za zvířátky na farmu je naprosto netradiční a krásná kniha o životě na farmě. Doporučila bych jí všem milovníkům zvířat, začínajícím čtenářům, předškolákům a učitelkám mateřských škol. Najdou v ní totiž mnoho zajímavostí a informací, které se budou hodit. Moc mě zaujalo propojení krátkého příběhu s kontrolními otázkami, bohatě ilustrovaná kniha i velké množství vědomostí, které dospělí a dětští čtenáři mohou díky této novinky získat. Myslím si, že na našem knižním trhu chyběla podobná publikace, která má vše, co kniha Za zvířátky na farmu. Rozhodně tuto knihu ocení učitelky mateřských, také základních škol pro výuku prvouky.

Výhodou této knihy jsou legrační ilustrace Michala Sušiny, krátké texty s otázkami, ale především to, že v knize najdete přesné pojmenování zvířátek a jejich mláďátek, v jejíchž pojmenování mnohdy chybují i někteří dospěláci. Děti si to ani neuvědomují a nenásilnou formou si osvojí základní vědomosti o zvířatech žijících na farmě či venkově.

Ukázka z knihy:

Farma Kozodoj

V údolíčku farma stojí,

Kozodoj se jmenuje.

Zloduch, ten tu neobstojí,

štěstí s láskou nám kraluje.

 

Čerstvý vzduch a vůně lesa,

pro zvířátka světa ráj.

Farmářům jen srdce plesá,

s láskou se vždy postaraj.

Autor: Marcela Kotová

Ilustrace: Michal Sušina

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2020, Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 56

Vazba knihy: brožovaná

ISBN 978-80-271-2573-9

Související články