Víš, kde bydlí zvířata? Poznáváme život na loukách a v lesích

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte rádi příběhy o zvířatech a lese?  Chcete se vypravit na dobrodružné putování přírodou? Proč se vlastně slepýši říká slepýš? Kdo žije v sudu s dešťovou vodou? Proč mají srnčata na zádech puntíky? Na tyto otázky a ještě mnohem více vám odpoví kniha Petera Wohllebena s názvem VÍŠ, KDE BYDLÍ ZVÍŘATA? 

Tato kniha přiblíží dětem život zvířat žijících v lese a na zahradě či v moři. Bude vaše děti podněcovat k objevování, pozorování přírody a ledacos si prakticky vyzkoušet. Na cestě touto knihou se dozvíte, jak a kde zvířata vlastně bydlí, čím se živí, jakou mají řeč, jak se rodí, rostou a dospívají, cítí, jak se chovají při různých druzích počasí, jak je to se zvířátky u vás doma a nejen to.

V knize najdete mnoho zajímavostí ze života zvířat, dále náměty na různé pokusy a pozorování a také různé kvízy, ve kterých se přesvědčíte, zda jste pozorně četli a ověříte si tak vaše znalosti. Knihu doplňuje řada nádherných fotografií nejmenších detailů ze života všech zvířat, ale také kouzelné ilustrace Stefanie Reich.

Peter Wohlleben je úžasný autor knih o zvířatech a lese. Přečetla jsem si jich několik a musím říci, že se mě líbí čím dál více. Rozhodně to není poslední kniha, kterou si od tohoto autora přečtu. Vždy na mě dýchne příjemná nostalgie dětství, kdy jsem bydlela na vesnici kousek od rybníka a lesa. Každý den jsme si hráli na zahradě, chodili do lesa, k vodě a pozorovali zvířata a rostliny. Jsem za to moc ráda. Dodnes mám přírodu ráda a předávám to nejen svým dětem, ale i těm v mateřské škole.

Kniha se mě moc líbila a doporučila bych ji všem milovníkům přírody, zvířat i lesa. Autor díky své lásce k lesu dokáže příběh autenticky vyprávět, takže máte pocit, že jste opravdu v lese. Vydejte se společně se mnou do tajemného světa zvířat. Čekají na vás příběhy o zvířatech žijících v lese, na zahradě, u vody, ale i u nás doma, ač to nejsou naši domácí mazlíčci. Peter Wohlleben je milovník přírody i zvířat tělem i duší. Jeho knihy jsou toho příkladem.

Peter Wohlleben, ročník 1964, studoval lesnictví a pracoval 23 let na lesní správě spolkové země Porýní – Falc. Ze zaměstnání odešel, aby se mohl věnovat ekologicky orientovanému lesnímu hospodářství. V roce 2016 založil Lesní akademii. Je častým hostem v televizi a svoje vědění předává dál ve svých knihách, na seminářích a při neobvyklých lesních toulkách, jichž se rádi zúčastňují i ti nemladší. Již více než 20 let provází Peter rodiny i školy lesem při různých programech.

Kniha je určena dětem od 6 let a nejen jim. Tato vzdělávací kniha potěší všechny malé děti, ale i mladší školáky, ale také rodiče a prarodiče. Autor si dal opravdu záležet se svou knihou.

Autor: Peter Wohlleben

Ilustrace: Stefanie Reich

Přeložila: Magdalena Havlová

Žánr: kniha pro děti

Počet stran: 125

Vydáno: 2019, Nakladatelství KAZDA, Brno

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-88316-42-8

Související články