Sám sobě koučem s „Koučinkovým diářem Mindset Academy“

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Koučinkový diář Mindset Academy je určen všem, kteří mají velkou chuť a houževnatou píli na sobě dále pracovat a posunout tak svůj život k lepšímu. Prostřednictvím 52 týdenních lekcí, cvičení a úkolů pro zvýšení výkonnosti, mentální odolnosti a psychické pohody pomůže k osobnostnímu růstu, a zároveň podá i pomocnou ruku, jak se stát svým vlastním koučem na cestě ke spokojenějšímu a plnohodnotnějšímu životu.

Necháte-li se vést drobnými krůčky, hezky týden po týdnu, sami zjistíte, že nic nebude nemožné, naopak nemožné se stane možným….

Ostatně každý z nás touží ve svém životě něco změnit. Někdo chce pracovat sám na sobě a svém rozvoji, jiný touží vybudovat si úspěšnou kariéru, zlepšit a zdokonalit komunikační dovednosti, a někdo zas pro změnu svůj život posunout na další metu. Ať tak či onak, nic není zadarmo! Za tím vším se vždycky ukrývá zdlouhavá cesta usilovné práce, odříkání a snahy nepolevit.

Pokud si však k ruce vezmete tento interaktivní „Koučinkový diář“ od autora Ivana Černohorského, nebudete ničeho litovat. Právě naopak! Stane se pro vás velmi cenným a přínosným pomocníkem na cestě k „sebepoznání“.

Při přípravě koučinkové diáře autor využil moderní psychologické metody zaměřené na změnu myšlení, změnu chování a nevhodných návyků. Základ pak tvoří kognitivně behaviorální teorie i praktické zkušenosti získané z akreditovaného kurzu koučinku.

Díky tomu všemu vás hravou formou seznámí a naučí, jak mnohem efektivněji pracovat se svým vlastním myšlením, a tím i docílit trvalé změny jak v rovině osobní, tak i profesní. Současně se zaměřuje i na zlepšení komunikace, asertivního chování a ovládání stresových situací.

koučddddd

Obrovskou výhodou diáře je, že není nijak datován. Proč tedy čekat na začátek roku, když můžete začít teď hned, kdykoliv v průběhu roku?

Diář je přehledně rozdělen do 52 lekcí koučinku, kdy na každý týden v roce je přidělena jedna lekce, což umožňuje na sobě soustavně a intenzivně pracovat po celý rok, neboť rok je minimální doba nutná k nastavení trvalé změny.

Lekce samotné nemusíte absolvovat v pořadí, v jakém jsou uvedeny v kroužkovém diáři, což je velké plus. Ano, je jen na vás, zda pojedete chronologicky, anebo si naopak zvolíte lekci, která je pro vaši danou situaci nejnaléhavější a nejnutnější k řešení.

Součástí každé z tréninkových lekcí je „Týdenní úkol“ s dostatečným prostorem pro poznámky a aplikování získaných vědomostí v praxi, navíc doplněné vždy jedním obrázkem Ivy Skřivánkové pro snadnější zapamatování již probraného tématu.

Vaším jediným úkolem je pouze zapisovat si do diáře vše, co vás v souvislosti s úkolem napadne, a nezapomenout hlavně připsat datum a bodové hodnocení konkrétního týdne, abyste později viděli, kdy jste danou lekci probrali, a jak se vám v ní dařilo.

Ke koučinkovému diáři je navíc přiložen i arch „Emoji“ samolepek vyjadřující vaši momentální náladu. Prostřednictvím nich máte velkou možnost si daný týden označit podle toho, jak se cítíte či jak dopadl vašima očima, a ohodnotit vaše případné pokroky a výsledky.

Koučinkový diář Mindset Academy je sestaven z devíti témat, o která mají největší zájem žáci Mindset Academy, a která se probírají v kurzech koučinku. A o jakých devět tematických okruhů se jedná?  Jsou to oblasti týkající se myšleni, změny, cíle, komunikace, úspěchu, vztahů, stresu, asertivity a obav.

koučdddd

koučddd

Koučinkový diář je precizně propracován do posledního detailu a stane se tak pro vás skvělým a nenahraditelným pomocníkem na cestě za jakoukoliv změnou. Je srozumitelný, a díky šikovnému formátu jej můžete mít stále při sobě, a stále na očích, čímž vás nevědomky donutí používat jej každý den.

Věřím, že s tímto diářem budete konečně spokojeny, stejně tak jako já, neboť „Svůj cíl máte s tímto diářem vždy na dosah ruky, stačí už jen ZAČÍT“.

KOUČINKOVÝ DIÁŘ
52 týdenních lekcí, cvičení a úkolů pro zvýšení výkonnosti, mentální odolnosti i vaší psychické pohody
Autor: Ivan Černohorský
Ilustrovala: Iva Skřivánková
Vytiskla: knihovnicka.cz
Rok vydání: 2018
Diář si lze zakoupit na stránkách MiNDSET Academy

Související články