Pohádková kuchařka, kouzelné vaření pro děti

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Také vám děti rádi pomáhají v kuchyni při vaření? Tak proč si tohle společné vaření tak trochu neužít spolu s „Pohádkovou kuchařkou“, a neproměnit si ho tak na kouzelné a hravé vaření nejen pro děti, ale i s dětmi. 

A až dovaříte nějakou tu pochoutku, můžete se pustit třeba do společného hraní pohádkového pexesa, jež je součástí této úžasné a báječné knihy.

pohad6

A na co všechno se můžou vaše ratolesti na stránkách „Pohádkové kuchařky“ těšit? Naleznou zde čtyřicet osm kouzelných kuchařských rad a nápadů, dvacet čtyři úžasných pohádkových receptů, devět mluvících zvířátek, pět krásných princezen, dva udatné prince a jednoho mluvícího draka; a samozřejmě i spoustu jiných pohádkových bytostí.

V knize jsou jednotlivé kouzelné recepty na známá i méně známá jídla převedená do pohádkové podoby prostřednictvím jednotlivých pohádkových bytostí z těch nejkrásnějších a nejznámějších pohádek.

Najdete tu nejrůznější slané pokrmy v podobě např. chlebíčků, jednohubek či salátů, ale i sladkosti, jako je cukroví, poháry, dortíky, koláče, a samozřejmě k tomu všemu nesmí chybět ani osvěžující nápoje.

Pohádková kuchařka je rozdělena do 3 kapitol: Ze zámku a v podzámčí,  Z chaloupek a lesů, – Z říše zvířátek a strašidel; ve kterých je zahrnuto přibližně 24 receptů na slané i sladké dobroty s pohádkovou tématikou, kde každý z receptů je označen symbolem podle stupně náročnosti na:

– jednoduchý recept bez tepelné úpravy

– středně složitý recept s jednoduchou tepelnou úpravou

– složitější recept vyžadující pečení/vaření, u kterého je potřeba požádat o pomoc dospěláka

pohad3

pohad4

S knížkou si dali autoři velmi záležet a přihlíželi k tomu, aby se nejvíce líbila dětskému oku a zároveň byla velmi přehledná a jednoduchá k pochopení. Každý z receptů je dopodrobna rozpracován na celou dvoustránku knihy.

Samotný recept je pojmenován hezky pohádkově, a to tak, že hned z názvu pochopíte, o jakou pohádkovou bytost jde anebo k jaké konkrétní pohádce se recept vztahuje.

Navrchu pod jménem receptu v rámečku podobnému hrnci jsou vypsány všechny potřebné suroviny  k vytvoření určitého pokrmu nebo nápoje. Nahoře vlevo v růžku nesmí samozřejmě chybět uvedená obtížnost, podle které hned víte, zda se bude vařit, péct, či nikoliv.

Poté následuje velmi přehledný a podrobný foto-návod včetně srozumitelného popisu postupu přípravy. Foto návody, popisy jsou tak srozumitelné a jednoduché, že to děti opravdu ve většině případů zvládnou samy. Samozřejmě nesmí chybět i celková fotografie hotového výtvoru pro představu a případnou inspiraci.

U každého pohádkového receptu nechybí u kreslené postavičky doplněn i nějaký ten tip a návod, jak si samotnou práci ulehčit, na co si pro změnu dát pozor nebo čeho se vyvarovat.

A na jaké zajímavé recepty se například můžete těšit? Například na  Ježibabiny magické lektvary, Smradlavý dračí dech, Narozeninový dort pejska a kočičky, Čarovný hrnečku vař, Popelčiny kouzelné oříšky a mnoho dalšího.

Pokud milujete vaření a tvoření s dětmi a hledáte tu správnou inspiraci pro společné vaření, je tato pohádková kuchařka dělaná právě pro vás. Nejen že se u vaření uvolníte ale společně si s ní užijete i spoustu zábavy a legrace a kdo ví? Třeba si děti zapamatují některé z jednoduchých receptů, jež pak budou sami i bez pomoci knihy připravovat.

Moje malé holky v této knize listují prakticky každičký den s hláškou: „Áááá, copak si dnes uvaříme dobrého?“ ….

Pohádková kuchařka

Kouzelné vaření pro děti

Autoři: Pavla Šmikmátorová, Michala Šmikmátorová, Libor Drobný

Ilustrace: Libor Drobný

Vydalo nakladatelství CPress v Brně roku 2019 ve společnosti Albatros Media a.s.

Vydání první

Počet stran: 59

ISBN 978-80-264-2395-9

Související články