Když se brouček probudil – laskavé vyprávění o podzimu a silném přátelství

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Víte, co dělají světlušky když prší? Chcete poznat, jak voní podzim? Jakou barvu má Brouček rád? Veronika Kratochvílová je autorkou úžasné knihy Když se brouček probudil a pokud si jí přečtete, tak se tam vše dozvíte. 

Světluška Majka se seznámila s Broučkem a dělá všem radost a dokáže vždy vykouzlit úsměv na tváři, potěšit a rozveselit. Brouček byl moc smutný, že začíná podzim, žloutne listí, ptáci odlétají do teplých krajin. Společně s Majkou zažije mnoho podzimních dobrodružství, potkají ježka, sbírají šípky, vaří spolu šípkový čaj, pozorují, jak rostou houby a nakonec zachrání muchomůrku před červíkem. Jaký dárek si Majka pro Broučka přichystá? Bude mít Brouček radost?

Kniha byla opravdu krásná a zaujala mě hned na začátku svým malým formátem. Autorce se podařil napsat laskavý příběh o podzimní přírodě, o přátelství mezi Majkou a Broučkem. Líbí se mě, jak autorka dokázala krásně popsat hlavní vlastnost světlušky Majky, což byla schopnost vykouzlit úsměv na tváři a potěšit ostatní. Je to nesmírně důležitá hodnota, která v dnešní uspěchané době tak trošku chybí. Ilustrace vás hned zahřejí u srdíčka. Rozhodně se k textu hodí a moc se podařily. Knihu ocení začínající čtenáři, protože obsahuje méně textu a více barevných ilustrací, ale i rodiče, či prarodiče, kteří hledají pro své děti, či vnoučata příjemné čtení s mnoha obrázky pro společně strávené chvíle. Myslím si, že je dobře, že se vydávají knihy, které v dětech vychovávají lásku k přírodě a ke zvířatům. Kniha se bude líbit i učitelkám mateřských škol, které hledají zajímavou a poučnou knížku o podzimu. krátké texty mohou dětem předčítat, ukazovat obrázky a přitom vysvětlit, jak to vlastně s tím podzimem je a co je pro něj typické.

Moc ráda bych si přečetla i další zajímavé pohádky od této autorky. Věřím, že se mě podaří něco najít. Pokud váháte nad vánočními dárky a nevíte si rady, jakou knížku dětem pořídit, kniha Když se Brouček probudil, bude jasná volba. Všem se bude moc líbit a pod vánočním stromečkem rozzáří oči vašich malých čtenářů.

Autor: Veronika Kratochvílová

Ilustrace: Jája (Jaroslava Šupová)

Žánr: Edice Pohádkové čtení

Vydáno: 2019, Grada pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 56

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-271-2427-5

Související články