Kdopak to tu běžel? zvířecí stopy ve skutečné velikosti

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Víte, že se jezevčím norám říká hrad? A že liščí stopy se podobají psím? Nebo že stopy jelena mohou být od sebe vzdálené až jedenáct metrů? Nevěděli jste to? Opět se mi do rukou dostává další z novinek Nakladatelství Kazda Kdopak to tu běžel?, na kterou jsem se moc těšila a rozhodně mě nezklamala. Laskavé a poutavé vyprávění o zvířatech, dále milé ilustrace i stopy zvířat v životní velikosti mě opravdu zaujaly.

Tato kniha obsahuje mnoho zajímavostí ze života zvířat, detailně popsané každé z nich např. stopy lišky, zajíce polního, králíka divokého, jezevce, divočáka, ptáků, kočky, psa, veverky, myši, krysy, jelena. Dále bohaté ilustrace stop jednotlivých zvířátek ve skutečné velikosti. Dozvíte se v ní řadu informací. Než vyrazíte do lesa za dobrodružstvím, pořádně se teple oblékněte a mějte oči, jak se říká „na stopkách“. Pokud budete pěkně potichu, věřte, že na vás čeká nádherná podívaná, nejen stopy, ale i mnoho obyvatel lesa.

Nauč se v přírodě bezpečně rozeznat, když se budeš pozorně dívat kolem sebe, další indicie to prozradí, kdo kolem vlastně běžel.

Velkoformátová kniha plná nádherných ilustrací i zajímavostí ze života lesní zvěře. Myslím si, že na českém knižní trhu taková kniha určitě chyběla. Děti i dospělí se v této knize dozví, jak stopy jednotlivých zvířat vypadají a mnoho dalších faktů.

Tuto knihu bych doporučila, jak malým, tak velkým milovníkům přírody, učitelkám mateřských škol, které hledají zajímavé knihy pro své svěřence.

Velké plus dávám této publikaci za velký formát, který má, kniha se krásně drží v ruce a umožňuje opakovaně prohlížet bohaté ilustrace.

Tato kniha zaujala i mé dva syny. Často chodíme do přírody, do lesa, pozorujeme stopy na sněhu a hádáme, kdo tudy asi běžel, cupital či skákal. Každá díra nebo nora je zajímá, kdo tam asi tak bydlí. Tyto vzrušující cesty mám moc ráda a chci, aby kluci nikdy nevyrostli a chodili se mnou a manželem pořád. Aby ty krásné okamžiky v přírodě nikdy neskončily.

Publikace je určena dětem od 4 let.

Autor: Svenja Ernsten

Ilustrace: Christine Henkel

Přeložila: Barbora Špundová

Žánr: populárně – naučné  pro děti

Počet stran: 28

Vydáno: 2019, Nakladatelství KAZDA, Brno

Vazba knihy: pevná

ISBN: 978-80-88316-39-8

Související články