Joe Dispenza: Probuďte své božství

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Přiznám se, že autor mne dostal psaním o závislosti na stresových hormonech. O neuspořádaném mozku, který je živ ze stresu, protože to jinak neumí a neumí především dávat prostor novým věcem a kreativitě. Zkuste se na to podívat ze svého úhlu pohledu: už jen doby, kdy jste zaměřeni více na vnější svět, na reakcích – tvoří větší stres, chronický stres. Doby, kdy můžete být víc v klidu, nebo dokonce meditovat, tento stres zmenšují a vytváří prostor pro klid a tvořivost, nové nápady, realistické řešení problémů.

Nepotěším vás možná: jsme to MY, kdož si musíme pomoci. Naše vůle musí být silnější než zvyky.

A to je dobré si pamatovat, až budete z této knihy ukrajovat jednu stránku za druhou. Mezi takové zvyky patří třeba nacházení, pěstování a udržování povznesených emocí: především pocit vděčnosti a radosti, živosti…. To pěkné. Nejenže to naprosto mění chemii v těle a mozku, ale také nás to učí nepřehlédnout to dobré, co nám život začne nabízet.

A pak jsou tu věci, které si zapamatujete navždy.

Naděje je žebrák. Naděje je útěcha bez potenciálu, že pro ni něco udělám.

dispenza

My sami potřebujeme projet ty nové dálnice v mozku, abychom se dostali do kvantového pole našich neomezených možností. Potřebujeme ztělesňovat božskou radost z existence, aby se na tuto radost mohlo z vnějšího světa nalepit další radostné… Potřebujeme jinak naslouchat vnějšímu světu, než jak jsme zvyklí.

Naučíte se vyhodnotit, s jakými lidmi se stýkáte, jakými názory se obklopujete. Jsou to drobnosti, které nás vyvádí z míry a tvoří v našem životě chaos a pesimismus. Nebo naopak, to uvidí každý sám.

Joe Dispenza sází na praxi a léta výzkumu

Stačí, když si kromě této knihy najdete Joea Dispenzu na internetu, najdete si jeho přednášky nebo záběry z úžasných workshopů, na kterých doslova pulzuje vděčnost a radost ze života. A to nové, co lidem jistojistě do životě přijde. Nové, uzdravené, propojené s důvěrou. Právě z těchto výzkumů v knize často uvádí různé výsledky, najdete tu i grafy, obrázky – vše, co potřebují ti, kteří musí mít v ruce hmatatelné výsledky. Některé výsledky ale na sobě ucítíte už ve chvíli, kdy budete knihu číst. Stačí se do sebe ponořit, stačí poslouchat, co autor říká, píše… a zjistíte, že vaše tělo reaguje přesně tak, jak on  říká. Dostal mne na praxi, na výzkum, na to, jak příjemná mi byla některá jeho cvičení. Jak moc se mění všední den, když se začnu věnovat sama sobě.

Je to ale práce na dlouho, měsíce… roky, záleží na vás a vašem výchozím stavu. Ale po přečtení mnoha knih na podobné téma říkám, že toto je jedna z těch knih, ve kterých je naprostý základ, navíc logicky, čtivě a praktiky popsán. Takhle to funguje. Na tomhle stojí lidské fungování.

O autorovi:

Dr. Joe Dispenza je uznávaný odborník v oblasti neurovědy, svou práci podporuje nejen již známými výzkumy, ale se svým týmem a bezpočtem žáků provádí výzkumy vlastní. Nabízí nám v této u nás nikoliv jediné knize, úžasné nástroje, které nás zavádí do zcela jiného vidění svého života – někdo tomu říká vesmír, někdo kvantový svět.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2020, www.anch-books.eu

 

 

 

 

Související články