Diář pro radikální změnu životního stylu. 52týdenní program pro změnu životního stylu a snížení biologického věku

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Toužíte-li ve svém životě doopravdy něco změnit a začít konečně žít zdravěji, je „Diář pro radikální změnu životního stylu“ s propracovaným 52 týdenním programem tím nejlepším možným řešením.

Ostatně fenoménem dnešní doby je permanentně sílící tlak na změnu životního stylu a zakořeněných, špatných stravovacích návyků. Informací z této oblasti je spousty, a proto není divu, že ne vždycky jim věnujeme pozornost, jakou by si zasloužily.

Pro snadnější zorientování se v této oblasti diář shrnuje nejdůležitější výsledky a témata, na která se zaměřit při aplikování zmiňované změny životního stylu, a čemu se naopak vyvarovat.

V diáři naleznete velmi zajímavé a vědecky podložené, nové a někdy i překvapivé informace, které jsou zahrnuty do půlstránkových článků, týkajících se zdravého životního stylu, i s odůvodněním proč byste měli změnu začlenit do svého „nového a zdravějšího“ způsobu života.

rad

„Vědecký výzkum posledních let nám umožňuje chápat biologické procesy stárnutí na buněčné i molekulární úrovni a vyvíjet strategie, které nás chrání nejen před civilizačními chorobami, ale dokáží zpomalit nebo dokonce zvrátit proces stárnutí.“

„Cílem 52 týdenního programu je snížení biologického věku, zajištění vitality a kondice, zlepšení tělesné kompozice, snížení zánětlivosti organismu a bolesti, zlepšení kognitivních schopností, mentální odolnosti a snížení hladiny stresu.“ 

Obrovskou výhodou diáře je, že není nijak datován, takže lze začít prakticky kdykoliv během roku. Je to jen a jen na Vás! Začít je poměrně jednoduché, ale vytrvat a přijmout změnu za součást svého vlastního života, je už poněkud náročnější.

Ono je totiž velmi obtížné změnit své zaryté návyky a začít se chovat vůči svému tělu a zdraví mnohem zodpovědněji, a jen málokdo to dokáže sám. I na toto je v diáři pamatováno prostřednictvím detailního plánu na každý den, kde samozřejmě nechybí ani bodové hodnocení a zpětná vazba týkající se vašeho pokroku.

Délka programu je autorem zvolena důmyslně na 12 měsíců, což je nutná minimální doba pro udržitelnost každé nové změny tj. změny životního stylu. Budete-li se striktně řídit diářem, věřte, že vás radikální změna nemine. Při prvním seznámením se s diářem je autorem doporučeno si jej nejprve v klidu celý pročíst, a teprve potom se dle potřeby či naléhavosti tématu vracet k jednotlivým částem.

„Cílem tohoto programu je, abyste se opět cítili dobře a strávili, pokud možno co největší část života v plné síle a ve zdraví.“

rad2

Ovšem všechny cíle jsou k ničemu, pokud nemáte detailní plán. A i na tuto zásadní věc není v diáři zapomenuto, neboť obsahuje detailní roční plán na každý týden i na každý den, do kterého si můžete zapisovat svůj pokrok na cestě k radikální změně.

Diář je rozdělen do tří bodovaných oblastí: stravování, pohybové aktivity a poslední je věnována relaxaci, imunitě a dovednostem „Mindset“. Všechny tři zmiňované programy jsou uspořádány do přehledného tabulkového plánu včetně podrobného popisu, na co všechno se v daném úseku soustředit, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat, či naopak zahrnout do svého plánu.

S pomocí tohoto diáře se lehce naučíte změnit svoje stravovací návyky, začlenit do svého života krapet pohybu a přijímat vše, co vám život přinese tou „pozitivnější“ nikoliv negativní stránkou věci. A věřte, že budete-li se jím opravdu řídit, obrátí se i váš život k lepšímu.

Doufám, že s tímto praktickým diářem, navíc formátem tak akorát do ruky, podniknete úspěšnou radikální změnu ve svém životě, a svůj život si díky němu nejen prodloužíte, ale budete se cítit skvěle a fit, jak už dlouho ne…. protože s jeho pomocí, to je naprostá hračka….

A nezapomeňte: „Správně se stravovat, více se hýbat a méně stresovat!“

 

DIÁŘ PRO RADIKÁLNÍ ZMĚNU

52 Týdenní program pro změnu životního stylu a snížení biologického věku

Autor: Ivan Černohorský

Počet stran: 120

Vytiskla: knihovnicka.cz v roce 2019

Diář je možné si objednat na stránkách MiNDSET Academy

Související články