Sešívané příšerky, všude kam se podíváš

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
sesivane priserky.

Zdroj: Sešívané příšerky

Mějte svojí vlastní příšerku! S knihou „Sešívané příšerky“ od autorky Julie Mayer si jednu takovou můžete vlastnoručně ušít a udělat radost nejen sobě, ale hlavně těm nejmenším.

Ostatně příšerky jako takové jsou pro děti naprosto neodolatelné, kouzelné a povzbuzující dětskou fantazii, a navíc nejmenším členům domácnosti zpříjemní každodenní život plný „otravných“ povinností.

V knize naleznete spoustu úžasných nápadů na ušití a zdobení jednotlivých příšerek, jež váš domov příjemně rozzáří a vnesou do něj příjemné teplo domova.

V deskách z pevné vazby jsou vlepeny a přiloženy „šablony“ na ušití velkého množství různorodých a barevných příšerek. Publikace obsahuje celkem 25 podrobných návodů na 25 okouzlujících příšerek, které vašim dětem zpříjemní každodenní povinnosti za pomoci jedné z nich.

Můžete se například pustit do ušití krásného přítulného mazlíčka, hebkého ručníku Přítulky, zubatého Ušouna, žínkové příšery do vany na koupání, nenasytného Ponožkožrouta, neodolatelné chlupaté příšerkovské bačkory, neklidné obláčky, super přívěšek na klíče, elegantního jednorožce a spoustu jiných.

Šestistránkový úvod Julia Mayer věnovala povídání na téma „Jak se vyrábí příšerky“. Zde se v krátkosti zaměřuje na nejrůznější možné materiály, které lze na výrobu příšerek použít např. látky, filc, kožešiny aj. Kromě toho se zabývá i otázkou struktury látky, vystřižení střihu, špendlení a stehování, vhodnému výběru stehu, nastavení šicího stroje, jak vsazovat okrouhlý spodní díl, zapošívání, obracení, okrasnému kroužkovému, ručnímu stehu, ale i to jak nejlépe našívat jednotlivé aplikace.

Zdroj: Sešívané příšerky

Po kratičkém seznámení se s procesem kreativního tvoření postaviček následují podrobné návody k jejich samotnému ušití. Většina pracovních postupů je rozvržena na dvoustranu knihy, kde jedna strana obsahuje písemnou část návodu a druhá strana obrazovou dokumentaci hotového, finálního výrobku.

Uprostřed stránky samozřejmě nesmí chybět název příšery, včetně její přibližné velikosti spolu s uvedením jaký vlepený střih z přední či zadní straně desek použít. Poté je doplněn výčet jednotlivého potřebného materiálu i to, jak si před samotným sešíváním příšerek nachystat jednotlivé díly látky a materiálu k výrobě.

V závěru je uveden krok za krokem velmi srozumitelný a podrobný postup výroby, který s lehkostí a grácií zvládnou i naprostí začátečníci.

Kniha „Sešívané příšerky“ je hezky zpracovaná a určená i pro naprosté nováčky v šití a nemusíte se ničeho bát, neboť autorka vás v šití krásně provede krok za krokem tak, aby výsledná hračka byla naprosto dokonalá, barevná a dětem se moc líbila.

Velmi jsem ocenila autorčin výběr jednotlivých příšerek, kde se zaměřila na to, aby hotové hračky plnily u dětí i výchovnou funkci a zábavnou formou je učili dělat si automaticky své každodenní povinnosti s úsměvem na tváři.

Například s „Ponožkožroutem“, který „sežere“ špinavé prádlo bude údržba pořádku hračkou, oproti tomu žínkové příšerky hravou formou oživí „nudné“ koupání, a přítulný mazlíček oproti tomu zaplaší všechny špatné noční můry.

Příšerek na výběr je spousty a je jen na vás, kterou z nich si zvolíte a svým dětem ušijete. Stačí se řídit mottem autorky: „Zapojme fantazii, tvořivost a hravost!“

SEŠÍVANÉ PŘÍŠERKY

Autorka: Julia Mayerová

Vydala: Grada Publishing, a.s.

Počet stran: 80

První vydání, Praha 2020

ISBN: 978-80-271-0457-4

Autor: redakce

Související články